Acil kurye nedir?

acil kurye nedir, acil kurye kullanım alanı, acil kurye niye kullanılmalı

Kurye işlemini hızlandıran ve teslimat süresini neredeyse yarıya indiren kurye şekline acil kurye denir. Bu kurye şeklinde teslimat sadece bir işe özel olarak gerçekleştirilir. Kurye işinin en ciddiye alınması gereken türü olarak kabul edilir.acil kurye nedir, acil kurye kullanım alanı, acil kurye niye kullanılmalı

Acil kurye teslimatı hızlı bir şekilde gerçekleştirsede aynı oranda da normal kuryeye göre ücretide artar. Bütün kurye firmaları acil kurye hizmeti verirler. Bu kurye hizmeti genelde şirketlerin araçlarında bir sorun olduğunda yada taşıma işini yapan personelin olmadığı dönemlerde tercih edilir. Kurye firmalarının yüksek oranda kar elde ettikleri bir teslimat türüdür. Her kurye firmasının bölgelere ve teslimat şekillerine göre belli fiyat politikaları vardır. Her kurye firmasının acil kurye konusunda bölgelere göre belirledikleri ulaşım süreleri vardır ayrıca hepsine ayrı fiyat çıkartılır. Çünkü acil kurye sadece bir işe özel olarak gerçekleştirilir ve yol üstünde başka bir noktaya uğramaz.

Normal kuryeden çok daha hızlı bir şekilde teslimatı gerçekleştiren ve bunun karşılığında daha çok ücrete tabi tutulan acil kurye hizmeti büyük şehirlerde ve trafiğin yoğun olduğu noktalarda büyük ilgi görüyor. Zamanın çok değerli olduğu günümüzde kurye hizmetlerinin süreleri fazlasıyla dikkate alınıyor.

Bu kurye şeklinde sıklıkla motosiklet kullanılır. Bu nedenle motosikleti kullanan kişinin usta bir motosiklet kullanıcısı olması gerekir. Düşündüğümüz zaman normal teslimat süresini neredeyse yarı yarıya indirmek kolay bir iş değil. Ancak teslimat süresini indirmek içinde hizmet kalitesinden ödün verilmemeli. Bazı kuryeler zamanı azaltacağım diye trafik kurallarını hiçe sayıp, insan ilişkilerini de bir kenara bırakıyorlar. Ayrıca kuryelik yapan kişiler bölgeleri içindeki adres bilgilerine hakim olmalıdırlar.

Kurye sektörü gittikçe büyüyen bir sektör. Her gün yeni kurye şirketleri açıldığını görmekteyiz. Bu durumda eskiden lüks bir hizmet olan kuryenin fiyatını aşağıya çekiyor. Rekabet ortamı kızıştıkça fiyatların yukarda kalmasının çok kolay olacağı düşünülemez. Bu nedenle sektörün tükenmemesi için sabit fiyat uygulamaları gerekmekte. Birçok firmada bazı fiyat düzenlemelerine uyuyor. Kurye firmalarının asıl kar elde ettikleri kurye çeşidi olan acil kurye adeta can damarı konumunda.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*