Ağlayan Bebeği Susturmak

ağlayan bebek susturma, bebek nasıl susturulur, bebek susturma yöntemleri

Bebekler doğdukları ilk andan itibaren ağlarlar. Bunun sebebi de konuşamamaları ve sadece ağlayıp ses çıkararak bir şekilde iletişim kurmaya çalışmalarıdır. Fakat bazı durumlarda bu ağlama seansı oldukça uzun sürebilir. Bunun sebebi olarak açlık, uykusuzluk, gaz problemi gibi birçok sebep sayabiliriz fakat bunlara rağmen bebeğin ağlaması hala devam ediyorsa başka sebeplerden dolayı da ağlıyor olabilir. Bu sebeple de bebeği susturmak için bazı yöntemler uygulamanız gerekir ve bunları uyguladığınız vakit bebeğin ağlamasının bir süre sonra kesildiğini göreceksiniz. İşte o yöntemlerden bazıları.ağlayan bebek susturma, bebek nasıl susturulur, bebek susturma yöntemleri

  • Emzirmek bu konuda en önemli sakinleştirme yöntemlerinden bir tanesi olacaktır. Özellikle ilk 6 ay anne sütü sadece sağlık için önemli değil aynı zamanda emzirme eyleminin bebeği rahatlatma açısından önemi için de ayrı bir yere sahiptir. Bu sebeple özellikle ilk aylarda ağlayan bebeği sürekli emzirmek de önemli olacaktır.
  • Nasıl ki biz stresli ve yorucu bir gün geçirdiğimiz zaman ılık bir duşla kendimize geliyoruz aynı şey bebekler için de geçerli olacaktır. Ilık bir duş almaları halinde rahatlayacaklar ve ağlamaları azalacaktır. Hem bu şekilde duş almaları bebeklerin gaz ve sindirim sorunlarına da iyi gelmektedir.
  • Masaj yapımı da oldukça önemlidir. Bu masaj sırasında bebek yağı kullanarak bebeğin cildinin tahriş olmasının da önüne geçilebilir. Bunun yanı sıra özellikle göbek bölgesine yapılacak olan masaj gaz ve sindirim sistemi için oldukça faydalı olacaktır.
  • Bir bebeğin kendisini en güvende hissettiği yer annesinin yanıdır. Bu sebeple huzursuz olup ağladığı zaman annenin tenini ve nefesini hissetmesi bebeğin kendisini daha rahat hissetmesine de yol açacaktır. Bundan dolayı bebekler özellikle anne kucağını çok severler.
  • Temiz hava alması da bebeğe iyi gelecektir. Birçok kişi bebeklerin dışarı çıkmasının pek iyi olmadığını düşünse de bu oldukça sık tekrar edilen bir yanlıştır. Önlem alındığı vakit bebeğin dışarı çıkması yani temiz hava alması onun huzursuzluğunu giderecek bir detay olacaktır. Aynı zamanda temiz hava alan bebek eve geldiği zaman daha rahat uykuya da dalacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*