Allah Sosyal Medyaya Zeval Vermesin

sosyal medyayı, Facebook, Facebook ilk sosyal medya

Günümüzün trendleri arasında yer almayı başarmış ve vazgeçilmez bir hale gelmiş olan bir yarayı pardon sosyal medyayı biraz eleştirmek istiyoruz izninizle. Sizlere buradan ‘’teknoloji internet geldi insanlar artık konuşmaz oldu. Nerede o eski muhabbet edilen, gülünüp eğlenilen zamanlar.’’ diye orta yaş kuşağının üstündeki amca ve teyzelerimiz gibi dert yanmayacağız korkmayın. Ama onların gözünden birkaç şey söylemek gerekirse facebook ve twitter kadar insanların birbiri için öneminin kalmadığını söyleyebiliriz. Sakın ha dert yanıyorsunuz demeyin. Oturun ve sadece birkaç dakika düşünün. Facebook ve twitter hayatlarımıza girmeden önce bazı chat programları ile birbirimizle konuşmak için yazışmıyor muyduk? Peki; sonra ne oldu?

Sosyal Medya Öncüsü Facebook

sosyal medyayı, Facebook, Facebook ilk sosyal medyaÖnce facebook girdi hayatlarımıza ve sadece İngilizce bilenler kullanmaya başladı, bazı televizyon dizilerinde adı anılır oldu. Türklerin bu kadar ilgi duyduğunu avantaj bilen facebook yetkilileri de boş durur mu, derhal Facebook Türkçeye çevrildi ve hoppa bütün Türklerin artık birer facebook sayfası olmuş oldu. İlk günlerde bu ne, nasıl bir site bu falan derken bir de baktık ki bütün Türkler facebook profesörü kesilmiş. Birbirinin fotoğrafını beğenmeler, nereye gitse fotoğraf çekip en kısa sürede facebook sayfasına yüklemeler, birine kızınca facebook sayfasından demediğini bırakıp beğeniler ile öfkesine öfke katmalar egosunu güçlendirmeler falan derken facebook hayatımız oluverdi. Facebook ilk sosyal medya ağrımızdı ama kuşu eksikti. Ee durum böyle olunca bazı ileri görüşlü kişilerde facebook kuşsuz biz bunun kuşlusunu yaparız bir sürü insan da ötüşür pardon Twitler dediler ve facebook sitesinin kuşlusunu yani Twitter’ı kurdular. Türk milleti olarak twitter’ı da bağrımıza bastık ve başladık ötüşmeye. Bir anda tüm Türkiye büyük bir ağaca konan kuşlar gibi twitleşmeye başladı.

Öyle bir hal aldı ki Twitter, birçok sanatçı bu site üzerinden birbirine laf sokmaya başladı, birçok siyasetçi birbirini bu site üzerinden yerin dibine geçirdi vs. Hem facebook hem de twitter her kesimden insanın hayatının bir parçası oldu. Bütün kırgınlıklar buralarda dile getirilir, tüm kavgalar burada alevlenip burada söner oldu, aşkını bu sitelere yazanlar ayrılık acılarını twit atanlar facebook sayfasında isyan edenler çoğalır oldu. Kısacası facebook ve twitter insanların her şeyi oldu. İşte bu yüzden ‘’Allah sosyal medyaya zeval vermesin’’ diyor ve sizlere de bol atarlı facebook sayfaları oluşturmanızı, öfkenizi en kısa sürede twitlemenizi öneriyor, sosyal medyalı nice yıllar diliyoruz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*