AMELİYATSIZ CİLT GERME YÖNTEMLERİ

ameliyatsız cilt germe, cilt germe yöntemleri, ameliyatsız cilt nasıl gerilir

Sürekli gelişmekte olan teknoloji sayesinde yaşlanma etkidi olarak beliren kırışıklıklar ve sarkmalar sorun olmaktan çıkıyor. Bu konuda yapılan çalışmalar hakkında açıklamalar yapan uzman doktorlar kişiler üzerindeki etkilerinin neler olduğunu ve süreçlerinin yanında cilt gençleştirme ve cilt germe yöntemleri hakkında ihtiyacı olanları bilgilendirir. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca genç kalmanın sırlarını bulmaya çalışılıyor. Seneler geçtikçe ve zaman ilerledikçe yüzümüzde yaşlanmanın belirtileri olarak ortaya çıkan kırışıklıklar ve sarkmalar kendilerini gösteriyor. Dengesiz beslenme gibi, uykusuzluk etkisi, çevre kirliliği faktörleri, stres anları, sigara ile alkol kullanımının etkileri bu süreci daha da hızlandırıyor. Gelişen teknolojiler sayesinde hassas yapılı cildin yaşla beraber kaybetmiş olduğu kollajeni artırmak sureti ile yüzdeki kırışıklıkları ile sarkmaları azaltarak cildin elastikiyetini artırmak hedeflenir. Bu alanda yapılan en etkili cilt gençleştirme yöntemleri olarak sayılabilecek 11 ameliyatsız yüz germe uygulamasından bazıları ise;ameliyatsız cilt germe, cilt germe yöntemleri, ameliyatsız cilt nasıl gerilir

ULTRASON YÖNTEMİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME YÖNTEMİ

Fokuslu ultason sistemi sayesinde yüz ovali toparlaması yapılır ve oluşan gıdı sarkmaları azaltma işlemi uygulanır cilt gözenekleri sıkılaştırmaktadır. Sonuç sıkılaşmış yapısı ile ince yapılı kırışıklıkları azalmış bir cilt ortaya çıkıyor. Bu yöntemde kullanılan ultrason dalgaları hedef dokuda odaklanma gerçekleştirir. Sürtünmeyle ortaya çıkan ısı enerjisi kas yapısının üstünde bulunan fasya olarak bilinen tabakada ve bunun yanında derin dermiste kaogülasyona neden oluyor. Vücut tarafından yara oluşumu olarak algılanmakta olan bu bölgede bulunan tamir mekanizmaları harekete geçer ve yoğun kollajen aktivasyonu başlar. Bu işlem sürecinde doku yara iyileşme sürecinde kendini yenileyerek cilt germe ve cilt gençleştirme uygulamalarının amacına ulaşmasını sağlamaktadır.

LAZER UYGULAMASI İLE CİLT GENÇLEŞTİRME YÖNTEMİ

Yeni nesil olan franksiyonel CO>2 lazerler cilt üzerinde mikroskobik kanallar açmaktadır. Lazer uygulaması yapılan bölgede kollajen oluşumu kan damarları ve aynı zamanda keratin hücreleri hasara uğratır. Vücut oluşan bu hasarı tamir edebilmek için alarma geçmektedir. Yapılanmaya yardımcı olan hücreler termal hasara uğrayan alana göç ederek ve orada onarım mekanizmalarını harekete geçiriyorlar. Cilt altında bu sırada yeni kollajen sentezi başlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*