Anti Aging El Kremi

anti aging el kremi kullanımı, anti aging el krem nedir,

Anti-Aging kelime anlamı olarak ” yaşlanma karşıtı ya da yaşlılığa karşı” demektir. Anti Aging el kremi de ellerimizi yaşlılık etkilerine karşı korumamızda yardımcı olur. Yıllar en çok ellerimizi yıpratır. Gün içinde birçok işte kullandığımız ellerimiz, dış dünya ile en çok temas eden cilt bölgelerimizdir. Güneş, soğuk, rüzgâr gibi çevresel etkenlerin yanı sıra temizlik maddeleri, deterjanlar gibi kimyasal maddeler ile de doğrudan temas halindedir. Ellerimizi bu kimyasal temaslar sonrası su ile yıkasak bile kimyasal madde artıklarından yeterince arındırmayabilir.  Bu kimyasallar cilt dokusunun üzerindeki koruyucu tabakayı zayıflatır hatta yok eder, yağ dokusu ve su tutma kapasitesi azalır ve ellerimiz çevresel diğer etkenlere karşıda korumasız kalır. Kimyasal maddelerle temas ve güneş ışığının etkisi ile yaşlılık belirtileri daha erken ortay çıkar.anti aging el kremi kullanımı, anti aging el krem nedir,

Anti Aging Ellerden Başlar

El üstü derimizin, yüz derimizden daha ince ve hassas olması yaşlılık belirtilerinin yüzümüzden önce ellerimizde ortaya çıkmasına ve daha belirgin olmasına neden olur. Cildimizin yaşlanması ile beraber ellerimizde elastikiyet kaybı, uruma, matlaşma, belirgin damarlar ve koyu renkte lekeler de belirgin bir artış görülür. Gözler nasıl kalbin aynası ise, ellerde yaşın aynasıdır. Bu yüzden yaşlanma karşıtı bakıma ellerden başlamak oldukça önemli. El sağlığımız için bazı hususlara dikkat ederek ve anti aging el kremi kullanarak bu etkileri azaltabilir hatta tamamen kurtulabiliriz.

Anti Aging El Kremlerini Nasıl Kullanmalıyız?

Anti Aging el kremi kullanımı için yaş veya cinsiyet önemli değildir. Krem kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ve hangi çeşit anti aging el kremi kullanmalıyız? Piyasada çok sayıda farklı özelliklere sahip el kremi bulunmaktadır. Doğal içerikli olanları tercih edenler için; antioksidan etkili üzüm polifonileri ve shea yağı içeren, e vitaminli aloe içeren, deri yapısına iyi gelen doğal yağ içerikli kremlerin yanı sıra jel kıvamında elleri nemlendiren, cilt elastikiyetini koruyan ve koyu renkli lekelere ve kırışıklara iyi gelen çok çeşitli krem seçeneği mevcut. Krem kullanırken, elleriniz kuru ise gece yatmadan, soğuk günlerde dışarı çıkmadan hafif yağ bazlı ve yaz aylarında ise güneş koruyucu etkili kremler kullanılmalı. Kremler önce elin üst kısmına sonra iç kısmına yavaşça sürülerek uygulanmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*