Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç alırken nelere dikkat edilmeli, araç satın alma, araç satın alırken dikkat edilecekler

Ulaşım ihtiyacınızı karşılamak üzere ya da gezmek için araç satın almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyleri sakın göz ardı etmeyin. Araç satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalara dikkat etmezseniz alışverişinizin sonunda mutlu olmak yerine hüsrana uğrayabilirsiniz. Araç alırken dikkat etmeniz gerekenleri tek tek şöyle ele alabiliriz.Araç alırken nelere dikkat edilmeli, araç satın alma, araç satın alırken dikkat edilecekler

Öncelikle araç alırken ihtiyaçlarınızı belirleyin ve buna göre bir marka ve modelde karar kılın. Ayağınızı yerden kesmesi için mi yoksa lüks olarak kullanmak üzere mi araç satın alacaksınız bunu belirleyin. Eğer ayağımı yerden kessin, parçaları ucuz olsun vb. diyorsanız sıradan basit bir araca yönelebilirsiniz. Ancak lüks olarak kullanmak üzere araç satın almak istiyorsanız o zamanda aracınızda bulunmasını istediğiniz donanım vb. gibi konulara özen göstermelisiniz.

Her ne kadar göz ardı edilse de araç alırken renk seçiminde bulunmak çok önemli bir konudur. Çünkü sıfır bir araç da alsanız ikinci el araç da alsanız aldığınız aracın rengi hoşunuza gitmiyorsa boyatmak hem bir masraf hem de aracınızın değerini düşüren bir faktördür. Aracınızın rengini değiştirmeniz kazalı olması ile ilişkilendirildiği için satarken sorun yaşayabilirsiniz. Böyle bir sorun yaşamak istemiyorsanız satın alma aşamasında renk sizin için önemli ise mutlaka doğru kararı verdiğinizden emin olun.

Donanım özellikleri bir araç için en önemli şeylerden bir tanesidir. Satın alacağınız aracı kullanacağınız arazi şartlarını göz önünde bulundurarak seçin. Arazide kullanacaksanız suv araç, şehirde kullanacaksanız binek araç tercih edebilirsiniz. Vites sayısı, vites geçiş türü gibi donanımı ilgilendiren konulara dikkat edin.

Fiyat tabii ki göz ardı edilmeyecek çok çok önemli bir noktadır. Araç alırken fiyat araştırmasını çok iyi yapın. İkinci el araç alacaksanız bu araç fiyatı araştırmasını daha da derinleştirin. İkinci el piyasasında çok fazla fiyat farkı bulunur. Bu fiyat farkının temel sebepleri aracın sağlamlılık durumudur. İkinci el aracın ne kadar sağlam olduğuyla ilgili inceleme yapın ya da bilen birilerine aracı gösterin. Sıfır araç alırken fiyat araştırması yapmasına pek gerek yoktur. Hemen hemen tüm sıfır bayilerinde sunulan fiyat aynıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*