Artvin Kamp Alanları

artvin kamp alanı, artvin kamp alanları nelerdir, artvin kamp yapılabilir alanlar

Ülkemizin en kuzeyde yer alan noktalarından biri olan Artvin yemyeşil ve gür ormanları ile harika manzaralar sunmaktadır. Doğaseverlerin doyamayacağı bir kamp deneyimi için Artvin güzel bir seçenek olacaktır. Burada kamp için en ideal mevsim aralığı genellikle mayıs – eylül ayları şeklindedir. Peki Artvin’in en iyi kamp alanları hangileridir? Olanakları bakımından nasıldır?artvin kamp alanı, artvin kamp alanları nelerdir, artvin kamp yapılabilir alanlar

  1. Şavşat Karagöl Kamp Alanı

Şavşat ilçesinde yer alan bu kamp alanı bakir ormanları ve doğası ile kamp severlerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Buraya ulaşım yalnızca özel araçlarla mümkündür. Fotoğraf tutkunlarının, trekking severlerin ve macera tutkunlarının çok seveceği bu kamp alanında; çeşme, yürüyüş parkuru ve çadır alanları gibi olanaklar mevcuttur.

  1. Meral Şelalesi Kamp Alanı

Artvin’in Borçka ilçesinde yer alan Meral Şelalesi şehir merkezine yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Harika manzarası ve eşsiz doğası ile ön plana çıkmaktadır. Çoğu zaman sakin bir havası vardır. Yağışın bol olduğu bir bölge olup çevrede tesisleşme bulunmamaktadır. İhtiyaçları önceden temin etmek önemlidir.

  1. Kemalpaşa Kopmuş Plajı Kamp Alanı

Hopa ilçesinde yer alan bu plaj deniz turizmi için ideal alanlardan biridir. Şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafede bulunmaktadır. Doğa ve deniz severlerin kamp yapmak için en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Çevrede tesis bulunmamaktadır. Ücretsiz bir kamp alanı olup ilçe merkezinden ihtiyaçları gidermek mümkündür.

  1. Karagöl Sahara Milli Parkı Kamp Alanı

Şavşat ilçesinde yer alan bu milli park şehir merkezine yaklaşık 90 km mesafede bulunmaktadır. Milli park içerisinde hem karavan hem de çadır kampı yapmak mümkündür. Fotoğrafçılık, yürüyüş ve tırmanış gibi aktiviteler için uygundur. Tesisleşme bulunduğundan birçok olanak mevcuttur. Fiyatlar sezona göre değişiklik gösterse de genellikle makul fiyatları vardır.

  1. Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Borçka ilçesinde yer alan bu tabiat parkı, şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Etrafı gür ormanlarla çevrilidir. Günübirlik geziler için ideal olup hem karavan hem de çadır kampı için uygundur. Tesisleşme vardır ve birçok olanak mevcuttur. Ücretler ise ortalama düzeydedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*