Bakırköy Meme Estetiği Sonrası Masaj Teknikleri

meme estetiği sonrası bakım, meme estetiği yapımı sonrası, bakırköy meme estetiği

Yapılan birçok Bakırköy meme estetiği sonrası masaj teknikleri için kontrolden sonrası zaman zaman en çok karşılaşan bir durum olup estetik olan kişi nasıl masaj yapacağı hakkında sorular sorar. Meme ameliyatlarının sonrası için masaj yapılması oldukça eski bir uygulamadır ve günümüzde de bu konu çok tartışılır. Uzman doktorunuzdan gerekli tavsiyeleri almadan başlamamanız gerekir.meme estetiği sonrası bakım, meme estetiği yapımı sonrası, bakırköy meme estetiği

Masaj Ne Zaman Yapılmalı

Bakırköy meme estetiği sonrası masaj teknikleri doktorun tavsiyesi ile başlanmalı ve tavsiye edilen sürelerde devam edilmeli. Son zamanlarda çok kullandığımız yoğun silikonlu jel olan meme protezlerinin özelliği aynı zamanda pürtüklü olmasıdır. Haliyle oluşan Pürtüklü yüzey zamanla protezin çevresini saran dokuyla da bütünleşmesine yardımcı olacaktır. Bu durumun gerçekleşmesi 1-2 ayı alır.

Bu nedenlerden dolayı ameliyattan sonra ilk birkaç ay aşırı egzersizlerden kaçınılıp protezin çevresiyle bütünleşmesini engellememesi için masaj yapılması da istenmez. Diğer en çok akla takılan sorulardan bir tanesi de meme estetiğinde kullanılan silikon patlar mı? Bu konuyu bilmeyen ve pürtüksüz protezlerin kullanıldığı ve masajın çok yaygın bir pratik olduğu dönemde ameliyat olmuşsa kişi hasta yakınları masaj konusunda bazen yanlış telkinlerde bulunur. Bu telkinleri dinlememek gerekir.

 En doğrusu doktorunuzun söyledikleridir. Ameliyat sonrası takip dönemlerinde masaj gereken bazen nadir durumlar olabilir ve bunları doktorun önerisi üzerine yapmak en doğru bir yaklaşım doktorunuzun dediklerini uygulamanız en doğrusudur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*