Bayram bize mi geldi?

bayram telaşı, eski bayramlar, bayram mı geldi

Tatiller takvimlere yeni mi gelmeye başladı? Kırmızı daire içine alınmış sayı ve bunun özel bir gün olduğunu hatırlatan sembol tatil olduğunu gösteriyor mu? Tatiller ne kadar zamandır tarihten oluşuyor? Ve “Mutlu bayramlar” dileğindeki “mutlu” ifadesini ne zaman kaybettik?bayram telaşı, eski bayramlar, bayram mı geldi

Örneğin, çocuklar için güzel tatiller ne zaman biter? Babasız kaldıklarında? Anneleri onları korku içinde büyütmeye başladığında mı? Kırmızı ayakkabılarıyla ya da başucunda süslü kıyafetleriyle uyuyamadıkları için tatillerin güzelliği gitti mi? Yoksa bazı çocuklar için hiç şölen olarak alınmadı mı? Çocukların çoğu, mutlu bir şekilde giyinip dolaşan ve şeker yerine çöp toplayan akranlarını gördükleri için onlardan hoşlanmaya mı başladı? En önemlisi, yine mutlu tatiller mi olacak? Tatil geldiğinde masum hallerinde heyecanlanacaklar mı?

Peki biz yetişkinler tatilimizi ne zaman kaybettik? Çocuklarımızı koruyamayacağımız zaman mı? Onlara mutlu, huzurlu, güvenli, huzurlu bir dünya bırakamayacağımızı anladığımızda? Şehitlerimiz çoğaldığında, yanan ve ağlayan eşleri olan anneler geride kaldığında? Ölülerin sayısına, kökenlerine, inançlarına baktığımızda? İnsanlığımızı kaybettiğimizde tatiller biter mi?

“Bayram” kelimesi sadece bir erkek ismi olarak mı kalacak? Ona da teşekkür ederim… Mutlu insanlar olduğu sürece… Huzurlu bir ülke, güvenli çocuklar… Sonra her günü bir bayram gibi yaşar ve yaşarız. Deli desinler, biz iyiyiz. Değil mi?

Her şeye rağmen mutlu ve umutlu tatiller …

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*