Bit İlaçlaması Nasıl Yapılır?

bit ilaçlama, bit nasıl ilaçlanır, bit ilaçlaması yapma

Bitler, dikkatli olarak bakılmadığında fark edilemeyecek kadar küçük boyları ortalama olarak 3 santimetreyi bulan, sarı renkli bir parazit türüdür. Parazit türü olduğu için insanların ya da hayvanların üzerinde yaşar. Onların kanını emerek beslenir. Bir günde ortalama 4-5 kere üzerinde yaşadığı canlının kanını emebilir. İnsanların kanını emdiğinden onların kaşınmasına sebep olur ayrıca bir insana bit bulaşması halk arasında utanç verici bir durum olarak karşılanır çünkü insanlar bitlerin pis ortamlara gittiğini düşünmektedir. Bu haşereden kurtulmak için bit ilaçlama yaptırılmalıdır.bit ilaçlama, bit nasıl ilaçlanır, bit ilaçlaması yapma

 Bit Nasıl Bulaşır?

Bitler değişik yollar ile insanlara bulaşırlar, hayvanlardan insana bulaşan türler olduğu gibi, insandan insana bulaşan bit türleri de vardır. Genellikle okul, toplu taşıma araçları gibi insanların sık bulunduğu kalabalık ortamlarda bulaşmakta ve hızla üreyip, çoğalmaktadırlar. Bitler, insan sağlığına zarar vererek birçok hastalığa davetiye çıkarırlar. Parazit olarak yaşadıkları ve kan emdikleri için bir insandaki hastalığı diğer insana yayabilirler.

Kan emdiklerinden pirede olduğu gibi kaşıntıya neden olurlar.  İnsanlara, tifus, humma gibi hastalıkların virüsünü bulaştırabilirler. Ayrıca deri dökülmesi, vücut kırgınlığı gibi hastalıklara da neden olurlar. Evlerde ve okul gibi yerlerde bit ilaçlama profesyonel ekip ile kişisel bitten kurtulma ise doktor gözetiminde olmalıdır.

 Bit türleri

Saç Biti

İnsanların saçlarının arasında yaşayan beyaz renge sahip parazit türleridir. İnsanların kafa derilerinden kan emerek beslenirler. Bu parazitlerin yavrularına da sirke denmektedir. Kesinlikle saç yıkaması yolu ile geçmezler. Bunun için özel olarak üretilen, şampuanlar ile kafanın yıkanması ile geçerler. İnsanlar arasında sıçrayarak geçeler.

Kıl Biti

İnsanların sakal, bıyık, göğüs kılı gibi yerlerde gizlenerek buradan kan emerek beslenirler.

Elbise Biti

İnsanların kıllarının ve tüylerinin bulunmadığı bölgelerde direkt olarak kan emerek bulunan parazitlerdir. Yumurtalarını elbiselere, gizleyerek çoğalırlar.

 Bit ile Mücadele

İnsan vücudunda görülen saç biti ve kıl bitlerinden kurtulmak için mutlaka öncelikle doktora başvurmak ve bu parazitlerden kurtulmak gerekmektedir. Ancak, işiniz üzerinizdeki bitler ile kurtulmak ile bitmeyecektir, çünkü bitler yumurtalarını, insanların yaşadığı her yere bırakırlar. Bu da ev ve işyerlerinizin bu parazitler ile dolmasına sebep olacaktır. Bu bakımdan bu canlılardan kalıcı ve etkili bir biçimde kurtulmak, bitleri yok etmek için yapmanız gereken ilk işlem alanında uzman bir bit ilaçlama firması ile çalışmak ile sağlanacaktır.

Bit ilaçlama yaptırmadan önce tercih edilecek ilaçlama servisinin ruhsatlı olmasına, insan sağlığı için tehdit oluşturmayacak ilaçları kullanıyor olmasına dikkat edilmelidir. Bit ilaçlama firması olarak biz, bu konuda Sağlık Müdürlüğü yetki belgemiz ile ispatlıyoruz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*