BOTOKS UYGULAMALARININ YAN ETKİLERİ NELERDİR?

botoks uygulamalarını yan etkileri, botoksun yan etkileri, botoks yan etki yapar mı

Botoks uygulaması uzun yıllardan itibaren kullanılan bir uygulamadır. Tedavi amaçlı da kullanılması yapılan botoks, bu durumlarda daha yüksek dozlarda uygulanmaktadır. Bu güne kadar herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Gerekli koşullar sağlanarak, uzman biri tarafından uygulanan botoks işlemi, aksine kişilerin ruh sağlığına, görünümüne ve vücut sağlığına olumlu etkilerde bulunmuştur. Kırışıklıkları düzelttiği gibi, kişilerin ağrılarını azaltıp, huzurlu olmalarına katkıda bulunmuştur.botoks uygulamalarını yan etkileri, botoksun yan etkileri, botoks yan etki yapar mı

Botoks uygulaması yaptıran kişiler, uygulama sonrasında dört saat kadar mimiklerini kullanmadıkları takdirde, botoksun daha iyi sonuçlandırılmasına katkıda bulunacaktır. Bu şekilde ilaç daha iyi yayılım göstereceğinden, tavsiye edilmektedir. Ayrıca iki gün süreyle ağır işlerden ve egzersizden uzak durmak gerekir. Botoks yapılan bölgeye sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Botoks kurallara uyulduğu sürece hiçbir yan etkisi olmayan bir uygulamadır. Botoks yapılan bölgeye uygulanacak 5 – 6 seans uygulama, kalıcı olarak ta kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Botoks öncesi ve sonrası yapılacaklar konusunda hassasiyet gösterirseniz, uzman kişilere yaptıracağınız botoks uygulamasından fayda göreceksiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*