Clash Royale Nedir?

clash of royale oyunu, clash of royale oynamak, clash of royale nedir

Clash Royale, Supercell adlı oyun şirketinin 4 Ocak 2016 tarihinde piyasaya sürmüş olduğu ücretsiz, mobil ve strateji tabanlı bir video kart oyunudur. Oyun şirketimizin bir önceki oyunu Clash of Clans karakterlerinin çoğunu bu oyununda da kartlarda şampiyon olarak kullanmaktadır.

İlk olarak iOS Platformu için kendi tercih ettiği Hong Kong, İsveç, Norveç, İzlanda, Finlandiya, Yeni Zelanda, Kanada, Danimarka ve Avustralya için çıkardı. Clash Royale, Android uygulamalara paket şekilde oyunu sundu. 2 Mart 2016 Tarihinde Küresel bir hal alarak herkes tarafından oyun yaygınlaştı ve oynanmaya başladı. Oyun sunulduktan kısa bir süre sonra App Store ve Google Play Store’da beğenileri toplayarak en çok indirilen ve en çok hasılat yapan isimlerini kaparak yılı lider olarak kaptı.clash of royale oyunu, clash of royale oynamak, clash of royale nedir

Oyunumuz için belirlenen yaş sınırı 13 yaş ve üstü için uygun görülmektedir. Ayrıca Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşullarında bu uyarıdan bahsedilmektedir dikkatlice inceleyebilirsiniz. Clash Royale tamamıyla ücretsizdir. İndirmek için App Store ve Google Play Store kullanabilirsiniz. Üstelik Bilgisayarlarda bulunan emülatörlerden de erişim sağlayabilirsiniz.

Clash Royale Nasıl Oynanır?

Oyunumuzda bize vermiş olduğu kartları kullanarak sahip olduğumuz üç kuleyi korumak ana görevimizdir. Toplam oyun süremiz 3 dakikadır ve süre sonunda iki oyuncunun kulelerinden en çok yıkan kazanır. Hiçbir oyuncu kuleleri yıkmayı başaramamışsa oyun berabere bitmektedir. Belirli seviyelerde sandıklar bulunmaktadır bunlar: Tahta, Gümüş, Altın, Dev, Büyülü, Destansı, Süper Büyülü, Taç Sandığı, Efsanevi Kral ve Turnuva Sandıklarıdır. Bu sandıkların içerisinden belirli seviye ve miktarda karakterler veriyor. İsterseniz onları seviyelerini arttırabilirsiniz.

Oyun içerisinde kartları 1’den 13. Seviyeye kadar yükseltebilmekteyiz. Bu sandıklardan elde edeceğimiz kartlar ile sekiz kartlık deste oluşturarak diğer oyuncularla savaşabilmekteyiz. Rakiplerimizle Dostluk Savaşı yapabilir ve arkadaşlarımızla savaş kupası biriktirebiliriz. Oyunda Sıradan, Destansı, Ende ve Efsanevi olmak üzere 4 adet farklı kart türü bulunmaktadır.

Sıradan Kartlar:

Sıradan Kartlar 1. Seviyeden 13. Seviyeye kadar yükseltebileceğimiz kartlardır. Oyunda 28 adet bulunmaktadır. Bunlar:

Çarpma, Kraliyet Paketi, Oklar, Top, Tesla, Havan, Goblinler, Şövalye, Elit Barbarlar, Barbarlar, Minyonlar, Mızraklı Goblinler, Dev Kartopu, İskeletler, İskelet Fıçısı, Muhafızlar, Yarasalar, Serseriler, Ateş Ruhları, Bombacı ve Minyon Sürüsüdür.

Ender Kartlar

Ender Kartlar 3. Seviyeden 13. Seviyeye kadar yükseltilebilirler. Sıradan kartlarda olduğu gibi 28 adet bulunmaktadır. Bunlar:

Deprem, Kraliyet Domuzları, Şok Birliği, Buz Golemi, Bomba Kulesi, Ateş Topu, Dev, Domuz Binicisi, Büyücü, Koçbaşı, İksir Golemi, Felaket Kulesi, Goblin Kulübesi, Mega Minyon, Üç Silahşörler, Mezar Taşı, İksir Toplayıcı, Dart Goblini, Mini PEKKA, Goblin Kafesi, Silahşör, Barbar Kulübesi ve Şifacıdır.

Destansı Kartları

Destansı Kartlar 6. Seviyeden 13. Seviyeye kadar yükseltebilirler. 28 adet bulunmaktadır. Bunlar:

Dev Goblin, Top Arabası, Korumalar, Goblin Fıçısı, Dev İskelet, Cellat, İskelet Ordusu, Dondurma, Ayna, Klon, X Yayı, Yavru Ejderha, Balon, Golem, Cadı, Elektro Ejderha, Duvar Yıkıcılar, Kasırga, PEKKA, Atıcı, Avcı, Barbar Varili, Zehir, Öfke, Yıldırım, Kara Prens, Prens ve Elektro Devdir.

Efsanevi Kartlar

Efsanevi Kartlar 9. Seviyeden 13. Seviyeye kadar yükseltilebilir. Oyunda 18 adet efsanevi kart vardır. Oyunun en sevilen ve değerli kartları bunlardır. Bunlar:

Tomruk, Balıkçı, Haydut, Madenci, Mezarlık, Kraliyet Hayaleti, Oduncu, Gece Cadısı, Yaşlı Cadı, Büyülü Okçu, Buz Büyücüsü, Prenses, Cehennem Ejderhası, Elektro Büyücü, Koç Binicisi, Mega Şövalye ve Laz tazısıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*