Diş Teli Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Dişlerinde görünüş olarak bozukluklar olanlar, dişlerini düzeltmek için diş teli tedavisine başvurmaktadırlar. Diş teli tedavisi ile dişler olması gerektiği gibi düzgün bir şekilde sıralanır. Tedavi sonucunda, dişlerin arkadan sabitlenmesi halinde kişi bir daha böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmamaktadır. Fakat dişler arkadan sabitlenmezse dişlerde yine yapısal bozukluklar görmek mümkündür.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatını belirleyen faktörlerden en önemlisi, diş telinde kullanılan braketin hangi maddeden üretilmiş olduğudur. Kullanılan braketler genel olarak metal braketlerdir.  Bunun sık sık tercih edilme nedeni ise fiyatının diğerlerine göre daha hesaplı olmasıdır. Şeffaf braketler ya da porselenden yapılan braketler için fiyat değişmektedir. Bunu ortodontist sizin tercihinize göre belirleyecektir.

Kimilerinin dişlerinde çok ciddi bir sorun olmasa bile, diş teli ile ufak bozuklukları düzeltmek isterler. Bu gibi durumlarda, tedavi olacak olan diş sayısı az olduğundan tedavinin maliyeti de az olacaktır. Dişlerinde yapısal bozukluklar görülenler genellikle, alt ve üst dişlerinden şikâyetçi olmaktadırlar. Bu hastalara uygulanacak olan tedavi daha kapsamlı olduğundan maliyeti de fazla olacaktır. Bu gibi durumlarda diş teli fiyatını belirlemektedir.

Dişlerin görünümünde yaşanan bozukluklar, kişileri duygusal olarak etkilemektedir. Toplum içerisinde konuşurken ya da gülerken bu tür sorunları olanlar, hep bir huzursuzluk içerisinde olurlar. Bu da, kişinin çevresiyle olan ilişkilerine derinden etkiler. Eğer dişleriniz ile ilgili bu tür bir sorun yaşıyorsanız, diş teli ile tedavi olabilirsiniz. Diş teli tedavisi için belirli bir yaş yoktur. Çocuklarda ve yetişkinlerde rahatlıkla kullanılabilecek bir uygulamadır. Diş teli ile pek çok kişi bozuk dişlerden kurtulmuş ve sağlıklı düzgün dişlere sahip olmuştur.

Diş telini taktırmak istediğini ortodontistte, fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Diş teli kullanımı için sabit bir fiyat uygulanmadığından bu fiyatı size ortodontist verecektir. Ağız ve diş yapınızı analiz ettikten sonra, size tedavi karşılığı için net bir rakam söyleyecektir. Bazı ortodontistler başarılarına güvenerek yüksek bir rakam çıkarabilirler. Diş teli fiyatı ile ilgili, genel olarak bir piyasa araştırması yaptıktan sonra dişleriniz için tedaviye başlayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*