Diş Teli Fiyatları Çeşitlerine Göre Farklılık Gösterir Mi?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişiler; öncelikle diş hekiminden muayene olmak için randevu alırlar. Yani direk ilk seansta takılamamaktadır. Bu yüzden öncelikle muayene olunması gerekmektedir. Muayene esnasında diş hekimi ilgili kişinin diş ve çene yapısını incelemektedir. Diş ve çene yapısına uygun bir kalıp hazırlayacak olan diş hekimi; öncelikle ilgili kişiye hangi diş telini taktırmak istediğini sorar. Kişi bu alanda seçim yapabilme fırsatıyla karşı karşıya olmaktadır. Hal böyle olunca isteyen istediği diş telini taktırabilme, kendine en uygun gelen diş telini seçebilme fırsatına sahiptir. Diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişilere sunulan bu fırsat; isteklerin giderilmesi adına önem arz etmektedir. Diş hekimi muayene esnasından kişiden hangi diş teli taktırmak istediği fikrini alır ve ona göre kişinin diş ve çene yapısını inceleyerek kalıp oluşturur. Daha sonra ilgili kişiye uygun bir tarih verir ve bu tarih geldiğinde diş telini takar. Farklı farklı diş teli çeşitlerinin bulunduğu bu alanda; farklı fiyatlandırmalar olmaktadır. Bu fiyatlandırma; diş telinin özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatı en uygun olan diş teli çeşidi; metal diş telleri olmaktadır. Bu diş teli; fiyatı açısından diğer diş tellerine oranla daha uygun olmaktadır. Bu yüzden birçok kişi tarafından, özellikle de küçük çocuklar için tercih edilen diş telidir. Ebeveynler çocukları için metal diş teli çeşidini uygun bulurlarken; kendileri için durum aynı olmayabilir. Çocukları için metal diş telini tercih eden yetişkinler; kendileri için dışarıdan bakıldığı zaman görünemeyen ve görünmez diş teli olarak bilinen diş teli çeşitlerini daha sık tercih etmektedirler. Dişin arka tarafına takılan lingual adı verilen diş telleri ve şeffaf diş telleri; bu alanda yetişkinler tarafından en sık tercih edilen diş teli çeşitleri olmaktadır. Diş teli fiyatı açısından metal diş tellerine oranla daha pahalıdırlar. Kendi aralarında kıyaslandığında ise; şeffaf diş teli daha pahalıdır.

Diş teli fiyatı en pahalı olan şeffaf diş teli; hem dışarıdan bakıldığı zaman görünememesi, hem de çıkarılıp takılabilir özelliği sayesinde daha yüksek ücrete sahip olmuş olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*