Diş teli fiyatları çeşitlerine göre farklılık gösterir mi?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

 Diş tellerinde hastalara sunulan fiyatlar tedavi şekline ve tedavide kullanılan ürün çeşidine göre belirlenir. Diş hekimine gittiğiniz an ilk muayene ücretsizdir. Yani hiçbir diş hekimi muayene için para almaz. Muayenede size nasıl bir tedavi uygulanacağı, neler kullanılacağı ve seçtiğiniz diş teli modelinin fiyatı da önceden belirtilir. Hazırlanan fiyat listesi size sunulur ve artık bundan sonra diş hekimin müşteriye yapacağı indirim ve ödeme şekilleri yine hasta ve hekim tarafından kararlaştırılan bir konudur. Diş teli yaptırmak isteyenler bu konuda kendilerine son derece cazip ödeme olanaklarının sunulacağını bilmeleri gerekir.diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Kredi kartına taksitli veya peşin ödeme olanağını hemen hemen her diş hekiminde bulacaksınız. Diş teli fiyatları konusunda kesinlikle bir endişeye düşmemelisiniz. Çünkü gerçekten hem sunulan ödeme diş teli fiyatları olanakları hem de tedavi yöntemleri sayesinde ufak bir operasyonla ağız ve diş sağlığınızı yeniden kazanmış olacaksınız. Diş teli fiyatları belirlenirken dikkat edilen birkaç husus vardır. Örneğin seçtiğiniz tedavi şekli fiyatları farklı kılabilir. Şeffaf diş telleri, metal diş telleri, görünmez diş telleri ve invisaling tedavi yöntemleri arasında farklı fiyat seçenekleri sunulmaktadır. Şeffaf diş teli ve metal diş teli takılırken de farklı tedaviler uygulanır. Hazır olarak takılan tedavi ile tek tek diş üzerinde uygulanan tedavi için farklı fiyat seçenekleri sunulmaktadır. İnvisaling tedavi ise bu yöntemlerin hepsinden daha farklı bir tedavidir ve fiyatları da diğerlerinden farklıdır.

Tedavi süresinde dişinizde önceden var olan problemlerin tedavisi için de farklı fiyatlar uygulanır. Eğer tek başına başka hiçbir sorun olmadan diş teli takılacaksa o zaman hesaplama yalnızca bu tedavi için yapılır. Diş teli fiyatları her yıl Türkiye Diş Hekimliği Derneği tarafından standart olarak belirlenir. Ancak kliniklerde az farkla sunulan fiyatların değiştiğini görürüz. Bu aslında kliniğin bulunduğu mekânla alakalıdır. Çok büyük fiyat farklılıklarının olması da mümkün değildir. Şehirden şehre veya semtten semte değişebilir. Ancak bu konuda merak ettiğiniz tüm bilgileri diş kliniklerinin sitesinden takip edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*