DOLABINIZDA MUTLAKA BULUNMASI GEREKEN KIYAFETLER

klasik ve modası geçmeyecek, skinny kotlar, moda olan kıyafetler

Bugün ne giysem? Dolabınızı açtığınızda kendi kendinize bunu soruyorsanız, dolabınızdaki klasik ve modası geçmeyecek temel parçalar en büyük yardımcınız olur. Klasik parçalar, en kararsız kaldığınız anlarda kurtarıcınız oluyor. Üstelik bu parçaları dolabınızdaki az kullanılan kıyafetleriniz ile kombinleyerek şık bir görünüme kavuşmanız oldukça kolaydır. Hiç bir zaman modası geçmeyecek olan, dolabınızda mutlaka bulunması gereken temel kıyafetleri şu şekilde sıralayalım;

Koyu Renkli Kot

Koyu renk kotlar, açık renklilere göre daha rahat kombinlendikleri gibi, daha zayıf gözükmenizi de sağlamaktadırlar. Modelini vücut tipinize göre seçebilirsiniz ancak vücudunuza oturmasına dikkat ediniz. Eğer bacaklarınızı ön planda tutmak istiyorsanız tercihinizi şu aralar popüler olan skinny kotlardan yana kullanmalısınız.

Siyah Bluz

Siyah, şık bir bluz ya da V yaka tişört her durumda kurtarıcınız olur. Etek veya kot pantolonla kolayca kombinleyeceğiniz gibi üzerine ceket ya da hırka giyerek de alternatif kombinler yaratmanız mümkün oluyor.

Küçük Siyah Elbise (Little Black Dress)

klasik ve modası geçmeyecek, skinny kotlar, moda olan kıyafetlerKüçük siyah elbise ile bir partiye, mülakata ya da şık bir kokteyle giderken giyebileceğiniz klasik bir parçalar arasındadır. Üstüne deri ceketle kombinleyerek daha sportif görünebilir veya klasik bir ceketle daha şık olmanız mümkündür.

Beyaz Gömlek

Beyaz gömlek deyince aklınıza yalnızca iş kadınları gelmesin, çünkü bu parçayı kotlarınızla ve eteklerinizle rahatça kombinlemeniz mümkündür. Üstelik düz beyaz bir gömlek sade görünümü ile, desenli ve ya renkli pantolonları çok hoş  bir şekilde tamamlamaktadır.

Nude Stiletto

Son dönemin gözde parçası nude stilettolar’dan edinmenizi öneriyoruz. Eskimeyen ve modası geçmeyen bu ayakkabılar çoğu kıyafetinize de uyum sağlar.

Siyah ya da Dar Paça Pantolon

Siyah dar paça ve skinny pantolonlar dört mevsim giyebileceğiniz, dolabınızdaki neredeyse bütün üstlerinizi kombinlemek için kullanabileceğiniz bir parçalardandır. Altına ise bot, topuklu ayakkabı ya da babet giyilebilirler. Kısacası siyah pantalon dolabınızdaki çok yönlü ürünlerin başında gelir. Dolabınızda mutlaka bulunması gereken temel kıyafetleri sizinle paylaştık, eğer dolabınızda bir eksik varsa bir sonraki alışverişinizde öncelikle onu almanızı öneririz ve unutmayın şu anda moda olan kıyafetlerin ömrü en fazla 1-2 sezon sürer. Ancak klasikler her zaman moda kalmayı başarabilen parçalardan olduğu bilinmelidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*