Dudak Dolgusu Nedir?

dudak dolgusu nasıl yapılır, dudak dolgusu öncesi, dudak dolgusu sonrası

Çok kullanılmaya başlayan dudak dolgusu nedir? Sizler için konuyu araştırdık. İnsanlarla karşılaştığımızda bu yolda veya bir dergide afişte olabilir ilk olarak dudaklar en çok dikkat çeken organımızdır. İnce dudaklara sahip kişilerin hayali kalın ve dolgun dudaklar olduğu için dudak dolgusu yaptırmak isterler aslında bu işlem zor olmamaktadır. Dudak dolgusu ile dolgun dudaklarınız olabilir. Dudak dolgusu hataları denildiğinde ağızdan ağıza dolaşan aslında çok fazla spekülatif yaklaşım vardır. Uygun şartlarda olunduğunda komplikasyon riski düşüktür. Tabi alanında uzman bir cerraha gittiyseniz. Aksi durumda korkacağınız görüntülerle karşılaşmanız olası. Alerjik reaksiyonların olması normaldir. Aşırı şişkinlik ve ateş çıkma durumunda doktorunuza görünmelisiniz. Eğer alanında uzman bir plastik cerraha giderseniz yapılacak muayene sırasında yaşanabilecek her riske karşı önlem alınır ve operasyona geçilir. Böylece bir sorun yaşanmaz.dudak dolgusu nasıl yapılır, dudak dolgusu öncesi, dudak dolgusu sonrası

Dudak dolgusu nasıl yapılır? 
Dudağınızın uyuşması için ilk önce anestezi krem sürülür. Dudağınızın uyuşturulduğundan emin olduktan sonra yaklaşık 10- 15 dk sonra enjeksiyon ile dolgu maddesi verilir. Bu işlemin yapılması 15-20 dakika arasındadır. İşlem yapılır yapılmaz hemen alınabilir, aynaya bakıldığında dudaklarınızın değişikliğini hemen fark edilebilirsiniz. Bazı kişilerde çok nadir de olsa bazen rastlanabiliyor enjeksiyona bağlı bir ödem oluşursa, buz uygulaması ile kısa sürede ödem dağılır. 2. seans için daha iyi verimli olması açısından 6 ay veya 9 ay beklemesi uygun olabilir.

 İlk uygulamada bile dudaklarınız estetik bir görünüme sahip olacaktır. Dudak dolgusundan sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz, bir ağrı hissetmezsiniz. Dolgunun süresi kişinin yaşı/dudak yapısı/ elastikiyeti/ dolgu maddesinin özellikleri/ miktarı/ kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişim olabilir. Dolgular ve botox da aynı şeyler değildir. Birçok kişinin aklında oluşan dudak dolgusu nedir? Sorularına bu şekilde cevap bulabilirsiniz. Dudaklarımız yoğun damarları yüzünden ve hareketli olması nedeniyle, dolgu için özel olarak geliştirilmiş olan hyalüranik asite daha doğal tepki verir. Dudakların tam ortadaki alana, üst dudağımızın orta ve alt dudakta karşılığı olan yerinde oluşan bölgenin adı dudak kalbidir. İşte bu bölgeye hacim veren dolgu enjeksiyonu ile belirginleştirip kontur oluşturmak modadır ve estetik bir değişimdir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*