Dudak Estetiği

Dudak Estetiği
Dudak estetiği operasyonlarında dudakların burun çeneye olan uyumu oldukça önemlidir. Bu bölgeler arasındaki düzensizlik görünümünüzüde oldukça etkileyecektir. Aynı zamanda dişlerinizin yapısıda dudaklarınızla orantılı olmalıdır. Keza dişlerinizin görünümüde dış görüntünüzü oldukça etkileyen etkenlerdendir. Dudak estetiği operasyonlarında dudaklarınızın görünümünün yanı sıra gülme açınız, dudaklarınızın genişliği, dudaklar arasındaki mesafeninde ayarlanması ve diğer yüz fonksiyonlarınnızla uyum içerisinde olmalıdır.

Doktorunuz ameliyat öncesinde tüm bu yüz yapısının oranını belirlemeli işlemlerinizi belirlemiş olduğu bu oranlar üzerinden gerççekleştirmelidir. İyi bir ameliat planlaması dudaklarınızın yüzünüz ile orantılı olmasını ve doğal olmasını sağlayacaktır. Dudak estetiği uygulamalarında alt dudaklarınız üst dudaklarınızdan daha dolgun olmalıdır.

Dudaklardaki incelme genetik olmasının yanı sıra, yaşlanmanın etkileride dudakların daha ince bir seviyeye gelmesine neden olmaktadır.

Dudak estetiği uygulamaları dudaklarınızın dolgunlaştırılması yağ enjeksiyonu uygulamaları ile yapılacağı gibi dışarıdan botox gibi sentetik metaryellerlede yapılabilmektedir. Uygulama öncesinde doktorunuz ile bu konu üzerinde tartışmalı ve doktorunuzdan beklentilerinizi dile getirmelisiniz..

Dudak dolgusu için kullanılan ve vücuttan alınan yağ dokuları dudak dolgunlaştırılması için kullanılmaktadır. Fakat uygulanan yağ enjeksiyonu uygulaması 6 ay kadar sonra vücut tarafından emilmekte ve yeniden tekrarlanması gerekmektedir. Ameliyatsız dudak dolgunlanlaştırma uygulamalarının yanı sıra cerrahi operasyonlarlada dudak dolgunlaştırma uygulamaları yapılmaktadır.

Dudak dolgunlaştırma uygulamalarından kullanılan bir diğer ameliyatsız uygulama botox sentetik ürünlerinin kullanımınıda dudak dolgunlaştırılamlarında oldukça başarılı uygulanan bir estetik işlemdir. Bu uygulamalarında 6 ayda bir yenilenmesi gerekmektedir. Muayenede uygulanabilen botoks dolgu uygulamaları 10 dakikada yapılabilmektedir.

Dudak estetiği uygulamalarında kullanılan bir diğer yöntem ise dudak büyültücü silikonlardan bu uygulamaların reaksiyonları oldukça sık görüldüklerinden dolayı ortaya çıkacak komplikasyonlar bu operasyonların artık yapılmamasına yol açmaktadır.

Dudak estetiği ameliyatsız uygulamalarla yapılmaktadır. Kalıcılığı 6 yada 1 sene kadar sürmektedir. Tekrarlanması gereken estetik uygulamalardır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*