DÜZ BİR KARINA SAHİP OLMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

düz karına sahip olma, nasıl düz karına sahip olunur, düz karın için yapılması gerekenler

Düzenli beslenerek ve egzersizler yaparak her insan düz bir karna sahip olabilmektedir. Ama maalesef her insan düzenli beslenememekte ve egzersiz yapmaya yeterli zamanı ayıramamaktadır. Bu gibi durumlarda bazı basit yöntemler ile düz bir karına sahip olunabilmektedir. İşte düz karına sahip olmanın püf noktalarını yazımızda bulabilirsiniz.düz karına sahip olma, nasıl düz karına sahip olunur, düz karın için yapılması gerekenler

Duruşunuzu düzeltin

Çoğunlukla gün içinde boyun ile sırt kaslarımıza yüklenerek otururuz. Bu sebeple karın kaslarımızı hemen hemen hiç çalıştırmıyoruz. Dik durduğunuzda hem karın kaslarınızda çalışacak hem de dışardan bakıldığında karnınız daha düz bir görünüme sahip olacaktır. Karın kaslarınızı gergin tutmanız hem de boynunuzda oluşabilecek arızaları da engelleyecektir.

Kabızlıkla mücadele etmelisiniz

Kabızlığın en önemli nedenleri az sıvı ve su tüketmek, hareketsiz kalmak ve tuvalete yeteri kadar zaman ayıramamaktır. Ayrıca bazı durumlarda streste kabızlığa neden olabilmektedir. Tuvalette durmaktan kaçınmamalı ve daha fazla vakit ayırarak kabızlık probleminizi yenmeniz gerekmektedir. Bütün bunları yaptığınız halde kabızlık probleminden kurtulamıyorsanız probiyotik yoğurt ya da kefir tüketebilirsiniz. Kabızlıkla mücadele etmeniz ve tuvalete çıkmanız karnınızın düz bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Günde en az 20 dakika rahatlayacağınız bir aktivite gerçekleştirmeniz de sizi mutlu ve huzurlu edeceğinden kabız olmanızı önleyebilmektedir.

Yemekte konuşmayın ve gazlı içecek içmeyin

Eğer yemek yerken konuşursanız ya da gazlı içecekler tüketirseniz daha fazla hava yutarsınız. Yemek sırasında daha fazla hava yutmak şişkinlik hissini arttıracaktır. Bu da karnınızın şiş görünmesine sebep olur. Aynı zamanda sakız çiğnemek de daha fazla hava yutmanıza sebebiyet verdiği için şişkinlik yapmaktadır ve karnınızı şiş gösterir.

Yemeğinizi fazla çiğneyin

Yemeği yavaş yemek midenizde şişlik oluşumunu engeller ve kan şekerinizin hızlı yükselmesine mani olur. Bir lokmayı yavaş yavaş çiğneyerek tüketmek hızlı doymanızı ve böylece fazla besin tüketmemenizi sağlayacaktır. Sadece yavaş yemek yiyerek bile yılda 3 ya da 4 kilo verebileceğiniz uzmanlar tarafından söylenmektedir. Yemeği yavaş yemek derken yemek esnasında sohbet etmek gibi süreyi uzatacak aktivitelerden söz edilmemektedir. Yemek yerken lokmalarınızı fazla çiğneyerek yemek yeme sürenizi arttırmalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*