El Ve Ayak Tırnaklarının Bakımı

El Ve Ayak Tırnaklarının Bakımı

Güzelliğimizin önemli unsurlarından olan el ve ayak bakımı, her kadın tarafından mutlaka yerine getirilmesi gereken rutinlerden olmalıdır. Günlük, haftalık ve aylık bakımlar el ve ayak bakımı açısından çok önemlidir. Ellerimizin ve ayaklarımızın güzel görünmesini sağlayan tırnaklar da bu bakımların temel yapı taşıdır diyebiliriz. El ve ayak bakımı kadar tırnaklarımızın bakımı da sağlığımız açısından çok önemlidir. Sizler için bir kaç El Ve Ayak Tırnaklarının Bakımı önerisi sunuyoruz;

– E Vitamini, Magnezyum Ve Çinko;

İlk olarak unutmamız gereken nokta, güzellik sağlıklı olmakla başlar. Tırnaklarımız içinde yapmamız gereken ilk şey onların ihtiyacı olan vitamin ve mineraller ile beslenmemizdir. Tırnak ve saç bakımının en önemli unsuru şüphesiz ki E vitaminidir. E vitamini içeren besinler tüketerek tırnaklarımıza öncelikle ihtiyacı olan vitaminleri doğal yollardan vermeliyiz. Bunun yanı sıra daha güçlü tırnaklar için içeresinde magnezyum ve çinko içeren gıdalar da mutlaka tüketilmesi gerekenler arasında. Gıdaların haricinde eczanelerde satılan vitaminlerden de doktorunuza reçete ile yazdırarak alabilirsiniz.

– Limon Suyu Ve Karbonat;

Eğer ki çabuk kırılan ve kat kat ayrılan tırnaklarınız var ise bir kâsenin içine 1 limon suyu sıkıp, üzerine 1 çay kaşığı karbonat ekleyip, tırnaklarınızı haftada bir, 15 dakika kadar bu karışımda bekletirseniz tırnaklarınızın yaklaşık 1 ay sonra sertleşip güçlendiğini göreceksiniz.

– Düzenli Manikür Ve Pedikür Uygulaması;

El ve ayak tırnaklarının bakımında temel olan manikür ve pedikür uygulamalarıdır. Düzenli yapılan bu uygulamalar, el ve ayak tırnaklarınızın hep bakımlı olmasını sağlar. Bu konuda ki en önemli husus, kendiniz yapıyor olsanız dahi, manikür ve pedikür araçlarının hijyenik olmasıdır. Yoksa kütiküllerin temizlenmesi aşamasında yanlışlıkla derin kesiklerin oluşmasına yol açarsanız, Steril olmayan araç ve gereçler yüzünden mikrop kapma ihtimaliniz çok yüksek olur. Umuma açık yerlerde yaptırılan manikür ve pedikür uygulamaları için, ortamın ve aletlerin steril olduğundan mutlaka emin olunuz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*