Eller Güzelliğin ve Zarafetin Temsilcisidir

el bakımının güzelliği, el bakımı yapma, el bakımı nasıl yapılır

Güzellik bütünsel olarak ele alınması gereken bir kavramdır. Kendisine ve güzelliğine önem veren bayanlar yalnızca yüz ve fiziksel görünüm üzerinde değil ellerde de aynı özeni göstermelidir. Çünkü yumuşacık, pamuk gibi parlak ve güzel bir el güzelliğin e önemli parçasıdır. Öncelikle ellerimize zarar veren olumsuz faktörlerden uzak durmak veya bu konuda tedbirler almak zorundayız. Sonrasında elleri süreli temizlik tutmak da bu bakımın önemli bir parçası olarak görülmelidir. El kremi ise asıl istenilen pamuksu dokuyu kazandırmak için günlük hayatımızda olmazsa olmaz bir vazife olarak hayatımıza yerleşmelidir. Böylelikle zarif ve güzel bir ele sahip olarak kendimizi daha iyi hissederiz.el bakımının güzelliği, el bakımı yapma, el bakımı nasıl yapılır

Güneş Işınlarının Yarattığı Sorunlara Karşı Hangi El Kremlerini Kullanmalıyız?

Güneş ışınları yalnızca yüzümüze değil ellerimize de zarar verir. Kemikler için oldukça faydalı olan güneş ışınları cilt için ciddi problemlere neden olur. Özellikle yazın sıcaklarında terlemeye bağlı olarak eler nem ve su kabına uğrar. Bu da ellerin kurumasına neden olur. Ayrıca itte yaşlanma belirtileri olarak bilinen kahverengi lekeler genç yaşlarda bile güneş ışınlarına bağlı olarak arşımıza çıkabilir. Bu yüzden yazın da kış kadar e bakımına özen göstermeliyiz. Nem ve su içeriğine sahip olan el kremi kullanmak ve özelikle bu ürünlerde güneş koruma faktörü olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

El Kuruluğu Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

El kuruluğu çevresel veya biyolojik etkenlere bağı olarak karşılaştığımız sorunlardır. Kışın soğuktan, yazın sıcaktan, deterjandan veya hassas cilt yapısından kaynaklanan el kuruluğu için nem ve su içeriğine sahip olan el kremi kullanmak gerekir. Sabah akşam günlük ve düzenli olarak kullanılan kremlerin alkol içermemesi de önem verilmesi gereken bir husustur. Ellere masaj yapılarak uygulanırsa etkisi daha çabuk görülür. Aynı zamanda ürünlerin fiyatından çok kalitesine ve içeriğine dikkat etmek gerekir. Maske, losyon ve kremlerle birlikte doğal kürler uygulanarak el bakımı sağlanabilir. Paradem içeren kremleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Sırf güzel kokuyor diye aldığınız ürünlerde farklı cilt sorunları ve alerjik reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*