Epilasyon Nasıl Yapılır?

epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Epilasyon nedir? Sorusu sorulduğunda cevap olarak karşımıza şu çıkmaktadır: Vücudun belirli bölgelerindeki istenmeyen tüylerden kalıcı veya geçici olarak kurtulma yöntemlerini kapsayan genel bir tanımdır. Kişi dilek ve isteklerine göre, epilasyon uygulamasından beklentilerini ortaya koyup bu doğrultuda bir epilasyon yöntemi seçmelidir.

Epilasyon Uygulaması Çeşitleri Nelerdir?

Epilasyon uygulaması çeşitleri epilasyon yönteminin kalıcı veya geçici sonuç vermesine göre temel olarak iki ana alt başlık altında incelenmektedir. Bu alt başlıklar incelendiğinde kalıcı epilasyon yöntemlerinde karşımıza lazer yolu ile yapılan epilasyonlar gelmektedir. Lazer yolu ile yapılan epilasyonların da birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu lazer ile epilasyon yöntemlerinin bazıları çok iyi sonuçlar verebilirken bazıları da diğerlerine nazaran daha az iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bazıları acısız bir lazer epilasyonu deneyimi sunarken bazılarında ise uygulama esnasında lokal yanma hissi oluşabilmektedir.epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

    Epilasyon uygulamasında geçici olan yöntemleri genel olarak sıralamamız gerekirse:

  • Tüy dökücü krem yolu ile epilasyon,
  • Ağda ile yapılan epilasyon,
  • Epilatör yolu ile yapılan epilasyon

Olarak sıralayabiliriz. Kişi kullanım alışkanlıklarına ve istediği sonuca göre bu seçeneklerden birini seçebilmektedir.

Doğru Epilasyonun Sırrı

 Epilasyon uygulamalarının yapımı doğru bir epilasyon uygulaması yapılmış olmasının temel anahtarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer epilasyon yöntemi (geçici veya kalıcı olsun fark etmez) doğru olarak uygulanmadı ise epilasyondan istenilen verimin alınması oldukça güç olacaktır. Her epilasyon yönteminin kendine has püf noktaları ve dikkat edilmesi gereken hususları vardır. Bunları tek tek ele almamız gerekirse; eğer tüy dökücü krem uygulaması yapılırken tüyler kökünden alınmadığı için tekrar çıktıklarında daha kalın olarak çıkabilme ihtimallerinin olabileceği bilinci ile hareket edilmezse kişi epilasyondan istediği sonucu alamayabilir. Aynı şekilde ağda ile epilasyon yaparken ağdanın yapılacağı bölgeye göre ağda seçiminde bulunmak elzem bir durumdur. Şöyle ki örneğin bacak için kullanılacak bir ağda çeşidini kişi gelip yüz bölgesinde kullanırsa yüz bölgesinde tahrişlere neden olabilmekte, yine epilasyon yönteminden istenen sonucu alamamaktadır. Bu durumlar gibi epilatör kullanımının da incelikleri mevcuttur. Epilasyon yapılacak bölgeye göre epilatör başlığı kullanmak hem kişinin epilasyon uygulamasından daha iyi sonuçlar almasına yola açacak, hem de kişinin epilasyon uygulaması esnasında duyduğu acıyı en aza indirgeyecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*