Epilasyon Nasıl Yapılır?

epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Epilasyon Nedir sorusuna verilebilecek cevaplardan biri; vücuttaki istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilme işlemidir. Kişiden kişiye göre değişmekle birlikte, belirlenen seanslar dahilinde uygulamalar sonucunda, kişi büyük oranda istenmeyen tüylerden kurtulmuş olur.epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

 Epilasyon Uygulamaları Nelerdir?

Bazı epilasyon uygulamaları şu şekildedir;

  • Alexandrite
  • Diode
  • NdYag Lazer Epilasyon
  • Intense Pulsed Light
  • Ruby

 Epilasyon Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Kısa sürede başarılı sonuçlar alınan lazer epilasyon uygulamalarının yapımı öncesinde bazı hazırlıklar gerektirmektedir. Lazer uygulaması yapılacak olan bölgedeki tüyler jilet ile uygulamadan önce alınmalıdır. Uygulama yapıldığı süre boyunca ağda gibi yöntemlere asla başvurulmamalıdır. İlgili lazer cihazı kıl köklerini tanır; kişinin ten rengi ve kıl kökü yapısına göre ayarlamalar yapılır. Ayarlanacak doz, uygulamanın yapılacağı bölge, kişinin ten rengi, kıl kök yapısı ve rengi gibi faktörlere göre belirlenir ve işleme başlanır. Lazer epilasyon süresi 8 seansa kadar sürebilmektedir.

Epilasyon Uygulamalarının Özellikleri Nelerdir?

Her epilasyon uygulamasının kendine ait özellikleri bulunur. Bu özellikler uygulama yapılacak kişiye göre seçilir. Alexandrite Lazer uygulaması; açık tenli kişilerde başarılı olunabilecek uygulamadır. Ağrısız, beyaz tenli ve siyah kıl kökü olan kişilerde başarı göstermesi, neredeyse tamamen sorunu ortadan kaldıran pratik bir yöntemdir. Ndyağ lazer epilasyon; kılcal damarlara kadar inebilen ileri derecede koyu tenli kişilerde uygulanması ile bilinmektedir. Son çıkan lazer sistemlerinin arasında yer almaktadır.

Diode Lazer Epilasyon koyu tenli kişilere uygulanır. Yeni teknoloji lazer sistemlerindendir. Bir diğer adı da ütüleme epilasyondur. Dalga boyu uzun olduğu için cildin alt kısımlarına nüfus edebilmekte ve daha iyi sonuçlar alınabilmektedir. Pratik ve hızlı bir uygulama özelliğine sahiptir. Vücudun yüz dahil her yerinde uygulaması güvenilir bir şekilde yapılabilmektedir. Intense Pulsed Light lazer epilasyon ise; açık tenlerde uygulanabilecek bir yöntemdir. Işık enerjisinin çevreye saçılmasıyla uygulanır. Kişinin tüm özelliklerine göre ayarlanabilir olması başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. Ruby lazer eski teknoloji bir lazer sistemidir. Zor tür diye adlandırılan; ince yapılı ve açık tonlardaki kıllarda başarılı sonuçlar almak adına kullanılır. Koyu tenli kişilerde ise yanık gibi tehlikeli durumlar yaratabilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*