Esenler Sürücü Kursu

esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

Refah seviyesinin artması ile birlikte her birey bir yerden başka bir yere giderken kendi özel aracını kullanmayı tercih etmektedir. Bilindiği üzere bu tercihin gerçekleşmesi için en önemli şart ehliyet sahibi olmaktır. Donanımlı, trafiğe çıkabilecek düzeyde eğitim veren bir ehliyet kursu için bu yazımızda Esenler sürücü kursu firmaları hakkında sizleri aydınlatacağız.esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

2016 yılıyla birlikte neler değişti?

Ocak 2016 tarihi ile birlikte ehliyet sınıfları değişti. Bu tarihten itibaren ehliyet için başvuran adaylar yeni sınıflara göre ehliyetlerini alabilecekler. Önceden 8 olan ehliyet sınıf sayısı 18’e yükseldi. Bazı ehliyet sınıfları şu şekildedir;

  • B sınıfı; otomobil ve kamyonet kullanacaklar içindir. Yaş sınırı 18 olmakla beraber artık B sınıfı adayları minibüs kullanamayacaklar.
  • M sınıfı; motorlu bisiklet içindir. Yaş sınırı 16’dır.
  • G sınıfı; iş makinesi kullanacak olanlara verilir. Yaş sınırı 18’dir. M sınıfı aracı da kullanabilirler.
  • F sınıfı; traktör kullanacak sürücü adayları içindir. Yaş sınırı 18’dir. M sınıfında yer alan motorlu bisikletler de kullanılabilir.

Sürücü kurslarının sizlerden istedikleri

Sürücü kursları, kursiyerlerinden kayıt için; adayın nüfus cüzdanı fotokopisini, önceden aldıysa başka sınıf sürücü belgesini, öğrenim belgesini(diploma, tasdikname), 5 adet biyometrik fotoğrafını, hastaneden alınacak olan sürücü olur belgesini istemektedir. Bu belgelerle Esenler sürücü kursu firmalarından birine kayıt olabilirsiniz. Esenler’de bulunan kurslar sizlerle gerektiği gibi ilgilenerek en iyi sürücü eğitimini almanıza yardımcı olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*