Esenler Sürücü Kursu (Ehliyet Kursu)

esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren sürücü belgelerinde yaşanan değişiklikten hepimiz haberdarız. 18 yaşını doldurmuş her birey ehliyet alma hakkına sahiptir. Fakat öncesinde Esenler sürücü kursu ehliyet kursuna kayıt olmanız ve bu kursu tamamlayarak hak kazanmanız gerekiyor.esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

Sürücü kursuna gitmeniz gerekiyor;

Kursa kayıt olduktan sonra belli bir süre eğitim alırsınız. Bu eğitim sonunda yazılı sınava tabi tutulursunuz. Yazı sınavı geçmeniz halinde direksiyon sınavına alınırsınız. Yetkililer eşliğinde trafiğe çıkar ve sürücü belgesi almaya hak kazandığınızı kanıtlarsınız. Direksiyon sınavını da başarılı ile geçmeniz durumunda ehliyet almaya hak kazandınız demektir. Peki, sonrasında hangi prosedürler işleyecek?

Hangi belgeler gerekli;

Esenler sürücü kursu ehliyet kursunu bitirerek aldığınız belge ve birtakım malzemeler ile (fotoğraf, parmak izi, sicil kaydı, diploma, sağlık raporu, kimlik fotokopisi vs) ilinizde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gideceksiniz. Burada harç parası ve kart bedelini yatırıo gerekli dosyaları teslim ettikten sonra ehliyetinizi alabilirsiniz.

Sürücü belgesi çeşitleri ve başvurmak için gereken yaş sınırları;

A2 ehliyet motosiklet içindir ve 17 yaşını bitiren herkes başvurabilir. B belgesi otomobil içindir ve kursiyerin 18 yaşını bitirmesi gereklidir. D ehliyet çekici ve tırlar için ayrılmıştır. 22 yaşını bitirmiş olanlar bu sürücü belgesini alabilirler. Son olarak E ehliyet otobüs içindir ve yaş sınırı D ehliyet ile aynıdır. Engelliler için H ehliyeti verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*