Ev Hanımlarına İş İmkanları Nelerdir?

ev hanımları için iş, ev hanımlarına iş imkanı, ev hanımları ne iş yapabilir

İnternetten Pazarlama

Her sene ülkemizde internet kullanan kişi sayısının katlanarak artmasıyla birlikte bu alanda ürün ile hizmet satışı önemli bir sektör haline gelmiş bulunuyor. Kendi ürünlerinizi veya bir firmanın ürünlerini evinizdeki bilgisayardan online olarak pazarlayabilir ve hayli iyi bir gelir elde edilebilir. İnternet üzerinden kendi işinizi yapmak için web sitesi yapmayı bilmeniz gerekiyor. WordPress ve ya blogger gibi ücretsiz ve kullanması kolay yazılımlarla bunu yapmak hiçte zor değildir. Özellikle yabancı dil dersleri ya da müzik dersleri verebilecek durumdaysanız internet yeni öğrenciler bulmak için en iyi alanlardandır.ev hanımları için iş, ev hanımlarına iş imkanı, ev hanımları ne iş yapabilir

Aşçılık

Kendi catering şirketinizi kurmanız artık çok uzak bir hayal değildir. Küçük çapta ev yemekleri yaparak bunları bir catering şirketine günlük olarak satabilir ve ya yemeksepeti.com gibi online yemek siparişi veren sistemlere üye olarak müşteri kazanma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Tabii bunun için tam donanımlı bir mutfak ile servis elemanlarına ihtiyacınız olacaktır. Eğer ki, şirket kuracak kadar bütçeniz yoksa restoran ve catering şirketleri ile parça başına satış olarak anlaşılmaktadır. Her yemeği yapmaktansa en iyi yaptığınız yemeklerden başlayınız. Özellikle de sağlıklı ev yemekleri yemek yapmaya vakti olmayanlar tarafından her zaman tercih edilebilir.

Yazarlık

Ev hanımlarına iş imkanları arasında en fazla tercih edileni ve yapması en kolay olanlarından biride serbest yazarlık yapılmasıdır. Serbest yazarlık bloglar, internet siteleri ya da her alanda belli konularda yazıya ihtiyacı olanlara sayfa veya kelime başına yapılan yazarlık olarak tanımlanmaktadır. Forumlarda, özellikle de webmaster forumlarında yazı yazma işleri bulmanız mümkündür. Teknik olmayan, genel kültür ile günlük yaşama dair konularda makaleler yazarak iyi bir gelir elde edilebilir. Ödemelerinizi garanti altına alabilmek için ise; forumlarda işveren olarak ilan bırakan firma ve yahut kişilerin daha önceki yaptıkları ticaretleri inceleyerek güvenilir olup olmadıklarını kontrol edilebilir.

Organizasyon Planlama Yöntemi

Şirketler için piknik organizasyonu, doğum günü organizasyonları gibi düğün davet organizasyonlarını detaylı planlama ve kaliteli servisin arandığı işleri evinizden organize etmeniz mümkündür. Evden organizasyon işi yapabilmek için hizmetleri alacağınız firmaları önceden tanımlanması ve maliyetleri hesaplamak gerekiyor. Tüm organizasyonu sizin hazırladığınız geniş çaplı bir iş yerine var olan bir organizasyon firması ile görüşüp ihtiyaç duyulan alanlarda hizmet verilebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*