Evlilikte Söylenmemesi Gereken Cümleler

evliyken söylenmemesi gerekenler, mutlu evlilik sırları, evliliği mutlu hale getirme

Evlilik bir ortak akıldan bir ferasetten kuvvet alarak oluşur. Bu feraset sonucu oluşturulan kurum ancak aynı ferasetle sürdürülebilir. Evlilik süresi bir ömrü kapsar bu nedenle atacağınız adımları geleceği düşünerek atmalısınız. Bu adımlar geleceği belirler.

İlişkilerde sözler her zaman değer taşar. Ne söylemeniz gerektiğini bilmeli ve ne söylediğinize dikkat etmelisiniz.evliyken söylenmemesi gerekenler, mutlu evlilik sırları, evliliği mutlu hale getirme

Sadece eşinizi değil herkesi kızdıracak cümlelerden biri ‘ben söylemiştim’ cümlesidir. Başka insanlara karşı özensiz olsanız dahi eşinize karşı bu cümleyi kullanmamaya özen göstermelisiniz. Eşinizin düşeceği olumsuz durumu önceden görmüş ve onu uyarmış olabilirsiniz yinede bu cümleyi kullanarak zaten rahatsız durumda olan eşinizi daha da rahatsız etmeyin.

Yine dikkat edilmesi gereken bir diğer sözcükte ‘keşke’dir. Eşinizle olan birlikteliğinizden rahatsızlığınız bu kelimeyle ifade etmeyin. İlişkinizi olduğundan daha zor bir duruma sokmaktan kaçının.

İlişkilerin en temel noktalarından biri de eşlerinizi bir başkasıyla kıyaslamak. ‘onun kocası böyle yapmıyor ama’ cümlesinden kaçının. Kocanızı başka erkeklerle kıyaslamayın. Bu cümle erkeğin başarısızlığını görmesini sağlamanın aksine kocanızda kıskançlık krizlerine sebep olabilir.

Erkekler uzmanı olmadıkları konularda bile o konuyu biliyormuş gibi davranmaktan zevk alırlar. Bu hem teoride hem de pratikte böyledir. Siyasetten bilime kadar erkekler her konuda bilgiçlik taslamayı severler. Ancak bildiğini göstermekten en çok zevk aldıkları alan küçük ev tamiratlarıdır. Zaten bozulmuş olan lüzumsuz elektronik parçaları tamire uğraşır, ustasının gelmesi gereken noktalarda bile önce kendileri şanslarını denemeye çalışırlar. Bu durumda kesinlikle sen yapamazsın bırak ben yapayım veya bırak usta çağıralım cümleleri eşlerinizi kızdırabilir. Mümkünse bırakın eşleriniz şanslarını denesin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*