Genital Bölge Temizliği Yapma

Genital bölge tıraşı, penis etrafını tıraşlama, genital bölge tıraşlama

Doğası gereği her canlının belirli bir yapısı vardır. Hayvanların nasıl ki kürkleri vb. var ise insanların da bazı bölgelerinde kılları bulunmaktadır. Saç, sakal ve bıyık istenilen tüy ve kıllardır. Elbette bunların da zaman zaman bakıma ihtiyacı olmaktadır. Düzenli saç ve sakal ile bıyık tıraşı yapılması gerekli bir durumdur. Ancak tüm bu bölgelerin dışında koltuk altı ve genital bölge kıllanması da ayrı bir gerçektir. Genital bölge kadınlarda vajina etrafı ve erkeklerde penis çevresi ile testis torbası üstüdür.Genital bölge tıraşı, penis etrafını tıraşlama, genital bölge tıraşlama

Hem sağlık açısından hem de cinsel ilişki esnasında tiksinç olmaması açısından genital bölgelerin düzenli olarak kıllarından arındırılması yani temizlenmesi gerekmektedir. Zira seks esnasında hiç hoş olmayan durumlar meydana gelebilmektedir. Her ne kadar Türk halkı sevişmeyi ikinci plana bıraksa da genital bölgelerin öpüldüğü, yalandığı cinsel bir ilişki her zaman sıradan sekse göre daha fazla haz verir. Daha fazla haz almak isteyen bireylerin bu bölgedeki kıllardan etkilenmemesi için temizlenmesi iyidir. Peki; bu bölgelerin temizliği nasıl yapılabilir?

Duş aldıktan sonra genital bölgedeki kıllar yumuşamaktadır. Bu nedenden dolayı duş aldıktan sonra bu bölgelerinizdeki kılları jilet yardımı ile almanız daha iyi olacaktır. Duş aldıktan sonra tıraş köpüğü veya tıraş sabununu kıllarınızın bulunduğu alana sürün ve iyice yedirerek yaydırın. Sabun veya tıraş köpüğü kullanmanız kılların yumuşamasını ve tıraş bıçağının daha kolay bir şekilde genital bölgenizde işini yapmasını sağlayacaktır. Tıraş bıçağını kılların çıktığı yöne doğru hareket ettirerek kıllarınızı kesebilirsiniz. Kıllarını temizledikten sonra tekrar bir ılık duş almanız iyi olacaktır. Böylece cildiniz gevşeyip yumuşayacaktır.

Erkek bir bireyseniz penisinizi kesmemeye ve testislerinize jileti kaçırmamaya dikkat edin. Banyo tıraş bıçağı satın alırdanız bıçak önündeki plastik koruma penisinize ve testislerinize zarar vermeden tıraş yapmanıza imkan tanıyacaktır. Bilindik markaların tıraş bıçaklarını kullanırsanız çok daha kısa sürede penis etrafının temizliğini yapabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*