Giysi Renkleri ve Psikolojik Etkileri

giysi renkleri, giysi renklerinin psikolojik etkileri, renkler ve psikoloji

Günlük hayatınızda en sık kullandığınız rengin psikolojinizi etkilediğini fark etmiş olmalısınız. Her renk herkese yakışır. Ancak doğru tonu seçmek önemlidir. Renklerin başlı başına bir önemi olduğunu ve o gün giydiğiniz kıyafetlerin renginin ruh halinizi büyük ölçüde etkilediğini bilmelisiniz. Bazı renkler psikolojimizi olumlu, bazıları ise olumsuz etkiler. Gün boyunca enerji seviyesinden ruh haline kadar bizi etkileyen renklerin farklı insanlar üzerinde doğrudan etkisi olabilir. Renkler; Duygularımızı, davranışlarımızı ve stres seviyemizi etkileyebilir. Ünlü markaların renklerinin heyecan verici şifresini bildiğinden, bunu uyguladıkları reklam politikalarına ve ürünlerinin rengine göre değerlendiriyor. İmaj yönetimi, reklam ve iletişimde rengin gücünden faydalanmamak neredeyse imkansız. Tercih ettiğiniz renk seçeneklerini ve etkilerini inceledik.giysi renkleri, giysi renklerinin psikolojik etkileri, renkler ve psikoloji

Sık kullanılan renkler ve etkileri;

Beyaz… Birçok kültürde gelinlerin beyaz giyinmesinin nedeni bu rengin saflığı, masumiyeti ve saflığı simgelemesidir. Doktorlar, hemşireler, teknisyenler daha hijyenik görünmek için beyaz giyerler. Beyazı seven insanların genel özellikleri incelendiğinde; Bunların düşünmeyi seven, temiz ve parlak, hayal gücü geniş, soğukkanlı ve uzlaşmacı insanlar olduğu fark edildi. Beyaz bir hobi iseniz Beyaz Nike Giyim ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Siyah… Siyah güç ve kontroldür. Bazı insanların sadece siyah giydiğini bilmelisiniz. Siyah aşkına ek olarak, onun psikoloji üzerindeki etkisinden yararlanan bu kişiler genellikle siyahı daha ciddi ve güçlü göstermek için tercih ederler. Siyahın sizi daha ince yaptığı da biliniyor. Ortak özellikleri siyah olan insanlara bakıldığında; Kendilerine güvenen, kararlı ve kararlı insanlar oldukları belirlendi. Siyahın kendine has bir karizması olduğunu da vurguluyoruz. Siyah Adidas Giyim ürünlerini siyahı hayatlarından çıkaramayanlara tavsiye edebiliriz.

Kırmızı… Susamış, açgözlü ve hırslı kişilerin tercih ettiği kırmızı, toplum tarafından da tanınabilen bir renktir. Tansiyonu ve nefes almayı da artıran kırmızının duygusal gerilimi arttırdığı biliniyor. Kırmızının insan ruhundaki özgürlüğü ve enerjiyi arttırdığı kanıtlanmıştır. Kırmızı, karar vermeyi hızlandıran dikkat çekici bir renktir. Kırmızı rengin beklentiler uyandırdığı da iddia ediliyor. Cesurca öne çıkmak istiyorsanız Red North Face Giyim ürünlerine bir göz atmanızı öneririz.

Gri… Siyah ile beyaz arasında kalan gri, gözün en kolay algıladığı renklerden biridir. Genellikle diplomatik ve zor durumlarda tercih edilen gri renk, günlük hayatta en çok kullanılan renklerden biridir. Olaylardan ve kaostan kaçınan kişilerin daha çok tercih ettiği Gray; Bu, kuralcı, tutucu ve hareketsiz tarafları ağır basanların tercihleri   arasındadır. Aktif ve dışa dönük insanlar genellikle griyi ezici ve sevilmeyen bulurlar. Ancak grinin kendine has bir havası olduğu da unutulmamalıdır. En yeni Gri Puma Giyim ürünlerini sitemizde inceleyebileceğinizi hatırlatırız.

Lacivert… Başarıyı ve gücü simgelediğine inanılan lacivert, iş dünyasında daha karizmatik ve kararlı görünmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bulunduğu ortamda fazla dikkat çekmek istemeyenlerin tercih ettiği lacivert rengin, kişilerin karar verme yeteneğini harekete geçirdiğine ve hafızayı güçlendirdiğine inanılıyor. Renk araştırmaları, geceleri pijama veya eşofman gibi eşyalarda lacivert kullanma olasılığı daha yüksek olan kişilerin uyandıklarında rüyalarını hatırladıklarını ortaya koyuyor. Bu renk ile hafızanızı güçlendirmek istiyorsanız yeni Lacivert Hummel Giyim sezonunu tercih edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*