Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

göğüs büyütme yöntemleri, göğüs nasıl büyür, göğüs büyütme

Son zamanlarda yurt dışından başlayarak ülkemizde de yaygınlaşan ve hem ülkemizde hem de tüm dünyada en çok tercih edilen operasyonlar arasına giren ve estetik operasyonların başında gelen göğüs büyütme operasyonları, göğüslerini beğenmeyen kadınların favorisi haline gelmiştir. Bu ameliyatların yaygınlaşması ile beraber, hem ameliyat masrafları hem de ameliyat sırasındaki ve sonrasındaki süreçler, bu ameliyatları daha tercih edilir kılmaya başlamıştır. Ameliyat süreleri ve ameliyat sonrasındaki iyileşme süreçleri kısalmış, yine ameliyat sonrasında iz kalma oranı en aza indirgenmiştir. Bu ameliyatlar dışında göğüs masajları gibi yöntemlerde göğüs büyütme yöntemi haline gelmiştir. Bu yöntemlerde ameliyat yapılmadığından, vücutta herhangi bir iz de kalmamaktadır. Buna karşılık olarak, ameliyatlarda da iz bırakmamak ya da izlerin görünmesini engellemek üzere bazı yöntemler geliştirilmiştir. Eskiden göğüslerin alt kısmında bulunan izler, artık koltuk altına doğru çekilebilmiş, bu da zaten çok az belli olan ameliyat izlerinin görünme olasılığını epey düşürmüştür.göğüs büyütme yöntemleri, göğüs nasıl büyür, göğüs büyütme

Ne kadar zamanda iyileşir?

Yukarıda bahsi geçen ve herhangi bir ameliyat izi olmadığından, bir iyileşme sürecinden de bahsedemeyeceğimiz bir göğüs büyütme yöntemi olan göğüs büyütme masajı, hem herhangi bir iz bırakmaması hem de doğal olması nedeniyle diğer yöntemlere nazaran daha kolay bir yöntemdir. Ancak bu yöntem yerine cerrahi operasyonları tercih edecek kadınlar da olduğundan, bu operasyonların en doğru şekilde yapılması, güvenilir olmayan yerlerde yapılmaması, sürekli doktor kontrolünde gerçekleşmesi şartlarıyla, iyileşme sürecinin hiç de uzun olmayacağını, birkaç ay içerisinde herhangi bir ize dahi rastlanmayacağını söyleyebiliriz. Dolayısıyla, daha güzel göğüslere sahip olurken sağlığınızı da tehlikeye atmayabilirsiniz. Ameliyattan sonra kendinizi zorlayacak fiziksel aktivitelerden kaçınmak ve doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde hareket etmek, sağlığınızı bozmamak için yeterli olacaktır.

Doğum yapacak kadınlar için

Estetik operasyonların doğumun hemen öncesinde yapılması tercih edilmese de, bu operasyonların doğumdan sonra da size ve bebeğinize zarar vermediğini söyleyebiliriz. Bebeğin beslenmesi sorunu ile beraber, süt bezlerine herhangi bir zarar verip vermediği sorusu doğal olarak akla ilk gelecek sorulardan bir tanesidir. Uzman cerrahların belirttiği üzere, eğer hastada bir komplikasyon yoksa süt bezlerine zarar gelmeyecek, ameliyatınızı güvenle olabileceksiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*