Göğüs Estetiği Sonrası Bakım

göğüs estetiği yaptırma, göğüs estetiği yapımı sonrası

Her cerrahi müdahale sonrası olduğu gibi, göğüs estetiği sonrası bakım da oldukça önemlidir. Cerrahi müdahalenin uygulama yöntemine göre farklı özelliklere dikkat etmek önemli olurken, bazı müdahaleler için şunlara dikkat etmek bayanlar için faydalı olacaktır.göğüs estetiği yaptırma, göğüs estetiği yapımı sonrası

Büyütme operasyonu sonrası

Göğüs ölçülerini büyütmek isteyenler bayanlar, yuvarlak protez ya da damla yuvarlak göğüs protezi seçimi yaparak, cerrahi işlemlerden geçtiler. Artık şimdi istedikleri göğüs modeline ulaştıktan sonra hayatlarına dönme vakti geldi. Fakat ilk birkaç haftada şunlara dikkat etmek ciddi önem taşımaktadır.

  1. Hafta, her ne kadar normal hayatınıza dönebilecek olsanız da, araba kullanmanız uygun görülmemektedir.
  2. Ya da da 3. Hafta içerisinde ağır kaldırmak doktorların dikkat etmenizi önerdikleri noktalardan birisi
  3. Haftaya kadar içerisinde yine doktorun tavsiye ettiği egzersiz dışında her hangi bir spor, koşu ya da fazla efor sarf edilecek bir yürüyüş yapılmaması gerekiyor.

Küçültme operasyonlarında

  • Küçültme operasyonlarında ise yine yukarı da ki durumlar mümkün olabilmektedir.
  • Bunun yanı sıra cinsel uyarı sonrasında göğüs etkileşime girmesinden dolayı 1. Hafta cinsel hayatınızı durdurmanız gerekecektir
  • 6 aylık süreç içerisinde maalesef hafif temas dışında her hangi bir etki göğse gösterilmemelidir.

Dikişler genel olarak 2 haftalık sürecin sonrasında alınmaktadır. Bu süreç içerisinde her hangi bir ağrı durumu ilaçlar ile birlikte göğüs estetiği sonrası bakımı kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*