Göğüs Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

göğüs estetiği, göğüs estetiğinde dikkat edilecekler, göğüs estetiği yapımı

Her ameliyat sonrası hastaların dikkat etmesi gereken belli başlı bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmemesi iyileşme sürecini uzatacak ve süreç hasta için çok daha zorlu geçecektir. Bu durum Nişantaşı göğüs estetiği operasyonları içinde geçerlidir. Göğüs estetiği sonrası dönemde daha dikkatli davranılması ve doktorun önerilerine uyulması büyük farklar yaratacak ve iyileşme sürecinin kolay geçmesine katkıda bulunacaktır. Nişantaşı göğüs estetiği sonrası dönemde dikkat edilmesi gereken detaylar aşağıdaki gibidir.göğüs estetiği, göğüs estetiğinde dikkat edilecekler, göğüs estetiği yapımı

 Göğüs büyütme estetiği sonrası dönem

 Göğüs büyütme estetiği göğü bölgesinin hacmini büyülten önemli estetik operasyonlardan bir tanesidir. Bu tarz bir operasyon sonrasında hem hastane süreci hem de sonrası dönem için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlarda ilki sporcu sütyeni kullanımıdır. Bu tarz sütyenler hem rahat hem de son derece konforludur. Hastanın rahat bir iyileşme süreci geçirebilmesi için ameliyatın hemen sonrasında sporcu sütyeni giymesi gerekecektir. İlk günler ağrı yaşanması son derece normaldir.

 Bunun için doktora danışılmalı ve ağrı kesicinin sakıncalı olup olmadığı öğrenilmelidir. Genellikle izin verilen ağrı kesici kullanımı ağrıları büyük oranda azaltacaktır. Ameliyat sonrası dönemde en az 4-5 gün dinlenilmesi ve hemen işe dönülememesi tavsiye edilmektedir. İlk 1 hafta sonrası kişi kendini büyük oranda toparlayacak ve günlük hayatına geri dönebilecektir. Bakırköy göğüs estetiği sonrası doktorun önerilerine ve uyarılarına uyulduğu müddetçe iyileşme süreci son derece kolay ve hızlı geçecektir.

 Göğüs küçültme estetiği sonrası dönem

 Göğüs küçültme estetiği, büyütme estetiğinden biraz daha farklı bir operasyondur. Bu noktada hastaya protez takılmayacak aksine fazla olan göğüs dokuları alınarak kişi ideal göğüs boyutlarına kavuşturulacaktır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar göğüs büyütme ameliyatı aynıdır. Hasta ani hareketlerden kaçınmalı ve bir süre dinlenerek toparlanmayı beklemelidir. Bakırköy göğüs estetiği sonrası dönemde banyo yapılması problem yaratmayacaktır. Kişi ilk 1 hafta sonrasında bile dikkatli hareket etmeli ve göğüs bölgesini zorlayacak spor dallarından uzak durmalıdır.

 Operasyon sonrası ameliyat izi kalır mı?

 Operasyon kesi açılarak yapıldığından iz kalacaktır. Fakat bu izler bikini giyildiğinde görülecek ya da göze batacak kadar dikkat çekici olmayacaktır. İzler gün geçtikçe hafifleyecek ve açık bir renk alacaktır. Bu noktada kesinlikle dikkat çekmeyecek olan dikiş izleri hastalarda rahatsızlık yaratmayacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*