Göğüs Küçültme Estetiği Ameliyat Teknikleri

göğüs küçültme teknikleri, göğüs küçültme ameliyatı, göğüs küçültme operasyonu

Plastik cerrahi son yüzyılda sağlık ve bilim alanında teknolojinin hızla gelişmesi sayesinde artık çok önemli bir noktaya gelmiş durumda. Bunun yanında yıllar içinde denenen teknikler de bugün göğüs küçültme estetiği konusunda uygulanan temel teknikleri meydana getirdi.

Göğüs küçültme estetiği yapı olarak diğer birçok estetik tipinden farklıdır. Bundaki temel neden göğüslerin 3 boyutlu olması ve estetik operasyonun da bu 3 boyutlu yapının küçültülmesi mantığı ile uygulanmasıdır.göğüs küçültme teknikleri, göğüs küçültme ameliyatı, göğüs küçültme operasyonu

Göğüs küçültme operasyonlarında seçilen tekniği belirleyen temel öğeler göğüs ucunun yeni yerine nasıl yerleştirileceği, ameliyat sonrası oluşacak izlerin hangi bölgelerde olacağı ve ideal göğüs ölçülerine en yakın durumu yakalamak için nasıl bir planlama içinde olunması gerektiğidir.

Göğüs üzerinde kalacak izlerin ne şekilde olacağını hastanın istekleri, göğüs ölçülerinin ne kadar küçültüleceği ve vücudun temel ölçüleri belirler. Ameliyatın tipine göre göğüs çevresinde yuvarlak ve göğüs alt kenarına uzanan dikey bir çizgi kalabilir. Bunun yanında yapılan operasyonun gerektirdiği ihtiyaçlara göre göğüs altında da yatak bir çizgi oluşabilir. Bu durumu belirleyen temel öğe göğüs ucunun bulunduğu nokta ile bulunacağı nokta arasındaki uzaklıktır.

Göğüs estetiğinde göğüs ucunu tutan ve vücut ile bağlantısını sağlayan bir sap oluşturulur. Eğer bu sap kısa ise vücudun göğüs ucuna kan taşıması kolaydır. Ancak sap boyutu uzadıkça vücudun göğüs ucuna kan taşıması azalır. Eğer bu durum zaman içinde göğüs ucunun ciddi şekilde besinsiz kalmasına yol açarsa göğüs ucu morarır ve çürür. Sap ölçüsü sigara içen bayanlarda 10-12 cm’dir. Sigara içmeyen bayanlarda ise 15 cm olarak kabul edilir. Çok iri ve sarkık göğüslerde göğüs başı bulunduğu yerden çıkartılıp yeni yerine nakledilir. Bu durumda çürüme önlenir ancak göğüs ucunun süt bezleri ile bağlantısı kesilir.

Göğüs küçültme ameliyatından sonra bebeğimi emzirebilir miyim?

Göğüs küçültme ameliyatında çıkarılan süt bezlerinin çokluğuna göre annenin bebeğini emzirme şansı düşer. Eğer küçültme oranı düşükse annenin yeniden emzirme şansı yüksektir ancak operasyon büyüdükçe bu ihtimal azalır. Göğüs estetiklerinde deri kesilmek zorunda olduğu için iz kalması kaçınılmazdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*