Görünmez Diş Teli Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Görünmez diş teli; sıradan diş tellerine oranla görünmemesi özelliğiyle dikkat çeken ve bu sayede kişilere yardımcı olan bir diş telidir. Bu diş telleri günümüzde en fazla yetişkinler tarafından kullanılmaktadır. Günlük yaşamında diş teli taktırdığının görünmemesini isteyen ve iş hayatında olduğu için diş telinin görünmesi olasılığından huzursuz olan kişilerin tercihi olmaktadır. Bu diş telleri; sıradan diş tellerine oranla daha pahalı bir fiyatı içerirken, kişinin diş ve çene yapısına göre fiyatlarda farklılık söz konusu olabilmektedir. Herkesin diş ve çene yapısı bir olamayacağı için; diş hekimi tarafından ölçü alındığı esnada çıkarılan fiyat sizlere bu şekilde sunulmaktadır. Kişiden kişiye ağız yapısıyla orantılı olarak değişkenlik gösterebilen fiyat farklılık; görünmez diş teli çeşitleri arasında da kendisini göstermektedir. Görünmez olarak adlandırılan diş telleri; 2 farklı şekilde kişilerin karşılarına çıkmaktadır. Şeffaf görünümlü diş telleri ve dişin arka tarafına takılan lingual adı verilen diş telleri; görünmez diş telleri arasında olmaktadır. Bu 2 diş teli çeşidi arasında da fiyat farklılığı bulunmaktadır. Şeffaf görünümlü diş telleri; dişin arka tarafına takılan lingual adı verilen diş tellerine ek olarak çıkarılıp takılabilir özelliği de bünyesinde barındırmaktadır, bu da fiyat farklılığını ortaya çıkarmaktadır.görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Görünmez diş teli olarak, diş teli taktırmak isteyen kişilerin karşısına çıkacak olan diş telleri; hem özellikleri, hem de fiyatları itibariyle diğer diş tellerine oranla farklılık gösterirken, daha çok yetişkinler tarafından tercih edilen diş teli çeşitleri olmaktadır. Bu alanda çocuklarına metal diş tellerini taktırmayı uygun gören anne ve babalar; iş kendilerine geldiğinde ise; görünmez özelliğine sahip olan diş tellerini tercih etmektedirler. Genel olarak dışarıdan bakıldığı zaman görüneceği için diş tellerinden uzak duran ve çirkin görünüm oluşturacağını düşünen kişiler; bu diş telleri sayesinde bu kafalarını meşgul eden bu durumdan da kurtulmuş oluyorlar.

Görünmemesi sebebiyle insanların daha fazla rağbet ettikleri diş telleri; uzman diş hekimleri tarafından ölçü alınarak hazırlanan kalıpla birlikte takılır. Bu işlemden sonra diş teli taktıran kişilerin dikkat etmeleri gereken durumlar bulunmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*