Göz Tansiyonu Kaç Olmalı

Göz tansiyonu hastalığı; göz içerisinde oluşturulan göz sıvısının dışarı atılmasını sağlayan göz kanallarında meydana gelen tıkanmalar sonucunda, göz içerisinde biriken göz sıvısının yüksek basınç oluşturarak göz sinirlerine zarar vermesidir. Bu duruma neden olan herhangi bir beslenme yanlışlığı ya da gözlerin yorulması gibi bulgular ile ilgili kesin bir bilgi sağlanılamamıştır. Ancak bilim adamları 1. 2. ve 3. derece akrabalarında göz tansiyonu olan kişilerin, genetik olarak doğum anından itibaren bu hastalığa yatkınlığı yani potansiyel bir göz tansiyonu hastası olduğunu belirtmektedir.

Göz tansiyonu , Göz tansiyon değerleri , göz değerleri 2Göz tansiyonu hastalığı sinirlerin zarar görmesi ile kişinin görme alanının daralmasına ve ilerleyen aşamalarda görmenin tamamen kaybedilmesine neden olabilir. Görme kaybınınsa kalıcı olmasının ve tedavi edilememesinin nedeni, sinirlerde tedavisi mümkün olmayan hasarın oluşmasıdır. Bu kadar ciddi sonuçlar doğurabilen bir hastalığı göz tansiyonuna iyi gelen bitkiler ile tedavi etmeye çevreden duydukları ile kalkışan kişiler, kör olma ihtimali ile büyük bir kumar oynuyor demektir.
Göz tansiyonu bitkisel tedavi yöntemleri genel olarak; zeytinyağı, bakla, melisa çayı, domates suyu ve yabanmersini gibi bitkilerden elde edilen posa ya da suların, göz çevresine ya da doğrudan göze uygulanması ile yapılır. Ancak bu tür yöntemler göz gibi çok hassas bir organa uygulandığından, göz tansiyonu tedavisi kesinlikle büyük özen ile yapılmalıdır. Ayrıca bu tarz göz tansiyonu belirtileri yaşayan kişiler, öncelikle uzman bir göz doktoruna danışması gerekir.
Göz tansiyonu neden olur ya da göz tansiyonu nedir gibi soruların cevaplarını uzman bir hekimde aramanız, edindiğiniz yanlış bilgiler ve uygulamalar neticesinde gelecekte kalıcı göz sorunları yaşamanızın önüne geçecektir. İki gözünüzün tansiyonu kaç birim farklılık gösteriyorsa hekim ona göre bir tedavi yöntemi uygulayacağından, göz tansiyonuna iyi gelen bitkiler ile tedavi arayışını bilinçli bir şekilde yapmak çok önemlidir
Bazı durumlarda göz tansiyonu sorununa çok acil müdahale edilmesi gerektiğinden hekim, göz tansiyonu ameliyatı yapılmasını da gerekli görebilmektedir. Ciddi durumlarda doğru müdahale, hastada oluşabilecek kalıcı görme kayıplarının engelleyecektir. Göz tansiyonuna iyi gelen bitkiler ile tedavi aramadan önce uzman hekimden tavsiye almanız sağlığınız açısından gereklidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*