İmplant Yapım Maliyeti Ne Kadar?

implant fiyatları, implant yapımı, implant nasıl yapılır

İmplant Nasıl Yapılır?

Günümüzde giderek yaygınlaşan bir yöntem olan implant son derece basit ve pratik bir işlemdir. Ancak yine de öncesinde bir ön muayene gerektirmektedir. Bunun dışında ilk muayene aşamasından ikinci aşama yani cerrahi aşama ortaya çıkar. Burada söz konusu implantlar çene kemiğinin içerisine yerleştirilmektedir. Her çene kemiğinin içerisinde yer alan yuvalara implantlar özel gereçler ile yerleştirilir. Herhangi bir yan etkisi ve diğer dişlere zararı yoktur.implant fiyatları, implant yapımı, implant nasıl yapılır

  İmplant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 İmplant sonrası hastaların kesin ve mutlak bir şekilde uyması gereken belli başlı kurallar vardır. Bunların başında ilk gün içerisinde tükettiklerine ve her zamanki alışkanlıklarına biraz olsun özen göstermek yer alır. İlk gün içerisinde alkol ve sigara gibi dişlere ve yeni implantlara zarar verecek içeceklerden uzak durulmalıdır. Aynı zamanda çene bölgesine zarar verecek eylemlerden uzak durulmalı; birtakım temas sporlarından da itina ile kaçınılmalıdır.

 Hastalar dişlerini fırçalamak için de aceleci davranmamalıdır. İlk gün içerisinde dişleri fırçalamak implantların yerini oynatabileceği ve dengelerini bozabileceği için tavsiye edilmemektedir. Dikişlerin bir alım süresi vardır. Bu 1 ya da 2 hafta içerisinde tamamen doktorun talimatlarına ve randevu sistemine göre uyarlanır. O zamana kadar sert şekerlemeler ve dişleri zorlayacak gıdalar da tüketilmemelidir.

 Şiddetli ağrılar sonucunda doktorun önerdiği ya da doğrudan yazdığı ağrı kesici ilaçlar içilebilir. İmplantların iyileşme süreçleri ağızdan ağza değişkenlik göstermektedir. Bunun için acele edilmemesi gerekmektedir. Belirleyici faktör ise ağız hijyeninin sağlanması ve korunmasıdır.

  İmplant Fiyatları

 Tek tek ölçeklendirildiğinde implant fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunun için öncelikle muayene şarttır. Muayeneden önce verilen ve sunulan implant fiyatları genellikle gerçeği içermemektedir. Öncelikli olarak hastaların yerinde olmayan dişleri tek tek incelenir ve bir sayıya ulaşılır. Akabinde diş boşluklarının kaç tanesine implant yapılacağı test ve analiz edilir. Çünkü bazı hastaların bazı diş bölgeleri hassas sinir alt yapılarına sahip olduğu için implant uygulamalarını kabul etmemektedir. Bunun için bir dizi test yapıp akabinde sayı ve fiyat konusunda bilgilendirme sunmak hem daha iyi sonuçlar alınması hem de tıp etiği açısından son derece önemlidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*