İnce Telli ve Yağlı Saçlar İçin Bakım

ince telli saç bakımı, yağlı saç bakımı, yağlı saçlara nasıl bakım yapılır

Saçlarınız hem ince telli hem de yağlıysa bakım yapmak ve ya şekil vermek epey vaktinizi alır. Ancak bu koşullar altında saçlarınızı kendi haline terk etmeniz iyi bir çözüm değildir. Yalnızca gür saçlara sahip birinden daha fazla bakım yapmanız ve saç sağlığınıza daha çok özen göstermeniz gerekir. Doğru şampuanı seçerek, düzenli olarak doğal bakım maskeleri yaparak ve beslenmenize özen göstererek daha dolgun ve parlak saçlara sahip olmanız mümkündür.ince telli saç bakımı, yağlı saç bakımı, yağlı saçlara nasıl bakım yapılır

Şampuan Seçimi: İnce telli saçlar için hacim veren şampuan tercih edileli. Hacimlendirici şampuanlar saçlarınızı daha gür göstermenizde size yardımcı olur. Normal şampuanlara göre daha fazla protein içeren hacimlendirici şampuanlar saç telleri üzerinde bir tabaka yaratarak daha kalın görünmelerini sağlamaktadır. Nemlendirici ve ikisi bir arada şampuanlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu tip şampuanlar saç tellerinin olduğundan daha ince görünmesine neden olur. Şampuanı kullanırken saç diplerine masaj yaparak uygulamayı unutmayınız. Saç diplerine masaj yapmak kan dolaşımını arttırarak saç köklerinin güçlenmesini sağlamaktadır. Şampuanı dipten uçlara doğru sürünüz. Saçlarınız çok yağlıysa haftada 4 kere şampuanlanabilir. Fakat doğal yağın tamamen kaybolması saçların kırılmasına ve koparak dökülmelere neden olabileceği için derinlemesine temizleme yapan şampuanları kullanmayınız.

Nemlendirici: Doğru nemlendiriciyi bulmak biraz zor olabiliyor, çünkü farklı ihtiyaçlara ve ya saç tipine, markaya göre neredeyse yüzlerce nemlendirici markası bulunuyor. Sizin almanız gereken ince telli ve yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş bir nemlendirici olmalıdır. Nemlendiriciyi kullanırken saç derinize sürmeyin sadece saç tellerine yediriniz. Hatta saçlarınızın uca doğru olan yarısında nemlendirici kullanmanız yeterli olur.

Şekillendirici Ürünler: Saç sağlığınızı korumanız için şekillendirici ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak bazı durumlarda herkesin bu ürünlere ihtiyacı olur. Eğer kullanmanız gerekiyorsa yağ içermeyen saç şekillendirme ürünlerinden satın alınız. Yağlı şekillendiriciler zaten yağlı olan saçlarınıza ekstra bir yük getirmektedir. Özellikle ısıyla çalışan saç düzleştirici ve kurutma makinelerini olabildiğince az kullanın ve saçlarınızdaki fazla suyu havluyla aldıktan sonra doğal kurumaya bırakınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*