İstanbul Esenler Sürücü Kursu Fiyatları

esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

Her yıl olduğu gibi, yine bu yılda ehliyet ücretlerinde bazı değişimler görebilmek mümkün olmaktadır. Bildiğiniz gibi her yıl belirli bir yasal faiz oranı ile maliye bakanlığına ödenen sürücü belgesi harçlarında değişimler görülmektedir. Yine bu yılda belirlenmiş olan harç miktarları, anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödemeye alınmaktadır.esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

Bunlardan başka olarak ilk ödenmesi gereken ücret elbette ki, İstanbul esenler sürücü kursu fiyatları arasında yer alan kurs kayıt ücretidir. Kurs kayıt ve işlem aşamaları aşağıda ki gibi yer alıyor.

İlk kayıt işlemleri

Kayıt işlemleri, nüfuz cüzdanı aslı ve fotokopisi kullanılarak, sizlerden kurs tarafından belirtilen fotoğraflar ile başlamaktadır. Elbette ki kurs kayıt esnasında kayıt ücretinin de verilmesi gerekirken, kayıt için gerekli belgeler arasında şunlarda yer alıyor.

  • Öğrenim durumunuzu gösteren belgenin aslı ve fotokopisi
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Savcılık belgesi yani temiz kâğıdı da denilebilir
  • Evli bayanlar için evlilik cüzdanı
  • Mevcut olan ehliyet belgesi
  • Sağlık raporu

Kurs kayıt için gerekli belgeler bunlar olurken, yine de başvuruya gitmeden önce sürücü kursunuz ile iletişime geçmek, hem İstanbul esenler sürücü kursu fiyatları hem de istenilen belgeler açısından daha net bilgilere ulaşabilmenizde sizlere yardımcı olacaktır

Eğitim ve sınav dönemi

Kayıt yapıldıktan sonra belirlenmiş olan, ilk yardım, trafik ve motor eğitimleri yapılarak, son olarak direksiyon kursları tamamlanacaktır. Daha sonra ise anlaşmalı bankalara TC kimlik numaranız ile sınav katılım ücretleri yatırılarak, sınavlar başarı ile tamamlanması gerekiyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*