Kalıcı Makyajı Cazip Kılan Nedenler

kalıcı makyaj yapımı, kalıcı makyajın iyi yönleri, kalıcı makyaj uygulanması

Hep merak ettiğim konulardan biri kalıcı makyaj. Her daim güzel ve bakımlı olmak fikri insana hoş geliyor. Düşünsenize yataktan kalkıyorsunuz makyaj yapma derdi yok. Aynada saatlerce uğraşıp, sonra gün boyu makyajım dağıldı düşünme makyaj temizleme derdi yok. Bende sizin için kalıcı makyaj nedir? ,Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?, Kalıcı Makyajın Uzun Süre Dayanması İçin gerekli Prosedürler nelerdir? Sizin için araştırdım ve kaleme almaya karar verdim umarım faydalı olur.kalıcı makyaj yapımı, kalıcı makyajın iyi yönleri, kalıcı makyaj uygulanması

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj % 100 doğal antialerjik boyalar kullanılarak, tek kullanımlık mikro iğnelerle deri yüzeyinin hemen altına enjekte  edilmesidir. Bu alerjik olmayan boyalar ve renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlandığından cilde her hangi bir yan etkisi yoktur. Çünkü renk ve koku maddesi içermezler.

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj normal makyaj gibi değildir doğal görünür. Günlük yaşamınızda makyaj yapmamanız gerektirdiği durumlarda dahi rahatlıkla taşınabilmesi için doğal renklerden oluşur. Kalıcı makyajda sadece hatlarımızı belirginleştirmek, yada yüzünüzde defolu olan güzel olmadığınızı düşündüğünüz yerleri düzeltmek için kullanılır. Ayrıca yine güzel bulduğunuz yerleri daha da belirginleştirmek için yapılabilen bir uygulamadır.Kalıcı makyaj gözaltına Diplinler olarak göz üstüne eyeliner olarak kaş ve dudak bölgesine de uygulanır..

Kalıcı Makyaj Neden Uygulanır?

*Kozmetik ürünlerine alerjisi olanlar

* Zamanı kısıtlı olanlar

*Seyrek açık renk kaşı ve kirpik rengi olanlar

*Yüzlerindeki simetrik hatlardan kurtulmak isteyenler

*Hassas gözleri olanlar

*Gözleri bozuk olanlar

*Seyrek kirpikleri ve kaşları olanlar

*Lens kullanan kişiler

*Kemoterapi tedavisi görenler

*Dağılmayan makyajın avantajlarından faydalanmak isteyenler

Kalıcı Makyaj İle Güzelleşmek

Genellikle kadınların kullandığı kalıcı makyajın daha uzun süre dayanması için belli bakım prosedürleri vardır ve size bu uygulamayı yapan kişilerin tavsiyelerine mutlaka uymalısınız.  Uygulamayı yapan uzmanın size verdiği kremleri düzenli olarak kullanmalı. Kalıcı makyaj uygulaması yapılan yerler uygulama sonrası temiz tutulmalı ve ekstra bir  makyaj malzemesi kullanılmamalı. Uyulama sonrası ilk hafta güne ve Solaryumdan uzak durulmalı. Kontrol seansları aksatılmamalı. Kalıcı makyaj uygulanan bölgeler güneş koruyucu ünler kullanılarak, kalıcı makyajınızı çok uzun yıllar yüzünüzde taşıyabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz

Sarılık hastalığı ve şeker hastaları olan kişilerde mutlaka kalıcı makyaj uygulaması doktor kontrolü altında yapılmalıdır. Et benleri üzerine doğum lekeleri, kılcal damar çatlamaları, kısaca boya pigmentlerinin alerjik reaksiyona neden olabilecek durumlarda kalıcı makyaj yapılmamalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*