Karın Germe Nedir?

karın germe, karın germe nasıl yapılır, karın germe operasyonu

En çok tercih edilen estetik operasyonlarından olan abdominoplasti yani karın gerdirme ameliyatı karın duvarında bulunan fazla yağ ve deri dokusunun çıkarılarak karın kaslarının da sıkılaştırılarak karın duvarının tekrardan gençleştirilip şekillendirilmesi işlemidir. Bu ameliyat sayesinde karındaki gevşek, şiş ve yağlı görüntü giderilerek düz, ince ve sıkı bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır.  Bu şekilde karın germe nedir sorusu temel anlamda cevaplanmış olur.karın germe, karın germe nasıl yapılır, karın germe operasyonu

Abdominoplasti ameliyatları karındaki yağ dokusuna, kasların ne kadar gevşek olduğuna bağlı olarak değişen üç farklı yöntemle uygulanabilmektedir. Bu yöntemler, klasik abdominoplasti, miniabdominoplasti, marriageabdominoplasti şeklinde sıralanabilir. Klasik abdominoplasti genellikle son aşama olan karın duvarında çok fazla miktarda yağ dokusunun olduğu ve karın kaslarının esnekliğini ileri derecede kaybetmiş olduğu durumlarda uygulanır. Miniabdominoplasti ise genellikle orta dereceli karınlara uygulanır. Marriageabdominoplasti de yine orta dereceli karın bölgelerinde ve daha çok karnın alt yarısında görülen sorunlar için uygulanır.

Bununla birlikte karın germe nedirsorusunun cevabı olan abdominoplasti ameliyatları genellikle bayanlara yapılmaktadır. Bunun temel nedeni, bayanların estetik görünümüne daha çok önem vermesi ve birçok bayanın hamilelik sonrası aşırı gerilme sonucu karın bölgesindeki kasların esnekliğini yitirmesidir. Bununla birlikte, fazla yağ birikmesi sonucu yapılan abdominoplasti ameliyatları hem erkekler hem de bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ameliyat sonrası 3-4 gün sonrasında evinden dışarı çıkabilen hastalar ağır bir iyileşme süreci geçirmez.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*