KERASTASE BAİN EXFOLİANT HYDRATANT KURU SAÇ DERİSİ İÇİN KEPEK ÖNLEYİCİ ŞAMPUAN YARARLARI NELERDİR?

kerastase kuru saç şampuanı, kuru saç derisi şampuanı kullanımının faydaları, kuru saç derisi için kerastase şampuan

Uyandınız, saçlarınızı tarayıp şekillendirdiniz, en güzel kıyafetinizi giydiniz… Ancak daha evden çıkamadan omuz ve ense kısımlarının kepekle kaplandığını gördünüz. Hele bir de giysiniz koyu renkliyse, iyice çirkin bir görüntü oluşur değil mi? Erkek kadın fark etmeden, nüfusun neredeyse %30’unu etkileyen bir sorun olan kepek problemi ile savaşmak, oldukça zordur. Geleneksel şampuanlar ile genellikle başarı elde edilemez. Edilse dahi kısa ömürlüdür ve klasik şampuanların formülleri çok sık değiştiği için bir süre sonra kepek problemi geri döner. Stres, kirlilik ve saç şekillendirici diğer ürünler de sorunun boyutunu artırır.kerastase kuru saç şampuanı, kuru saç derisi şampuanı kullanımının faydaları, kuru saç derisi için kerastase şampuan

Kepek problemi sizin için ciddi bir sorun ise, marketlerden aldığınız şampuanlar ile başarı elde edemeyeceğinizi anlamanız gerekir. Cilt tipinize ve kepek probleminizin türüne göre özel formüle edilmiş dermokozmetik ürünler kullanmanız gerekir. Kerastase, Bain Exfoliant Hydratant serisi şampuanlarında, kuru saç derisini hedeflemektedir. Kuru saç derisi, kepek oluşumunda en az yağlı saç derisi kadar etkilidir. İhtiyacı olan nemi alamayan saç kökleriniz, kurur ve pul pul dökülmeye başlar. Kerastase, Bain Exfoliant Hydratant Kuru Saç Derisi İçin Kepek Önleyici Şampuan ürünüyle öncelikle saç derinizi yağlandırmadan nemlendirir. İçeriğindeki lipacid formülü, pul pul görünümü engellemek için özel olarak formüle edilmiştir. Ferahlatıcı ajanları ise, saç derinize nefes aldırır, saçlarınıza hoş bir koku verir. 6 hafta içinde kepek probleminizden tamamen kurtulmanız mümkündür. Kerastase, klasik market şampuanları gibi değildir. Cilt bakımı üzerine 70 yılı aşkın uzmanlığı olan dermatologlar tarafından hazırlanmış olan ürün, kepeği oluşturan nedenlere doğrudan müdahale eder ve bir daha oluşmalarını da engeller.

Günlük kullanım için son derece uygun olan Kerastase Bain Exfoliant Hydratant, normal bir şampuandan biraz daha farklı uygulanır. Saçınızı ıslatmadan önce saç derinize yaymanız gereklidir. Arzu ediyorsanız, bu işlem için kutudan çıkan aparatı kullanmanız mümkündür. 2-3 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ıslatarak nazik bir şekilde yıkamanız ve tüm saça yayarak köpürtmeniz gerekir. Duruladıktan sonra ikinci defa aynı işlemleri yaparak uygulamanızda fayda vardır.  Düzenli kullanımda, bir daha kepek problemi yaşamadığınızı göreceksiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*