Kimler Motorlu Kurye Olabilir?

moto kurye olmak, kim moto kurye olabilir, moto kurye nasıl olunur

Yapılacak dağıtım veya teslimatın semt düzeyinde olması gerekiyorsa bu genelde motorlu kurye ile gerçekleştirilir. Trafik yönetmeliğinde motosiklet kullanmak için A2 ehliyeti şartı gerekmektedir.  Haliyle motorlu kurye içinde aynı şartı sağmak gerekir.  Ehliyetin varlığı da aslında bir yere kadar yeterlidir. Çünkü teslimat yapacağınız zaman yer  bilginizin olması gerekir. Yani bilgi aslında en kilit unsurların başında geliyor.moto kurye olmak, kim moto kurye olabilir, moto kurye nasıl olunur

Motorlu kurye olmaya karar vereceğiniz zaman öncelikli olarak motor kullanma becerinizin iyi olması gerekir. Teslimatını geciktirdiğiniz şey için hızlanmanız gerekebilir. Bu hızlanma trafik kurallarının belirttiği düzeyde olmalıdır. Eğer motor sürme beceriniz kriz yönetiminin üstesinden gelemiyorsa telaş sizin kaza yapmanıza ve yaralanmanıza sebep olabilir.

İşe girmekte önemli unsurların diğer biri, alacağınız görevi uygulama alanınızdır. Size verilen listedeki yerleri  sırasıyla gidip hızlı teslim yaparsanız bu sizin için artı bir durum olacaktır. Daha önce gitmediğiniz bir yere teslimat yapmaya kalkarsanız işler karışık hale gelebilir. Yavaşlayan teslimat firma ve tüketicileri rahatsız edebilir, hatta bu durum sizleri işinizden bile yoksun bırakır. Eğer iş görüşmesi aşamasındaysanız, şubenin çalışma alanını araştırıp durumu lehinize çevirebilirsiniz.

Kurye firmaları halk ile birebir iletişim halinde olduğu için motorlu kurye elemanlarınında iletişimi düzgün olmasına dikkat etmektedir. Yeri gelince müşterilere durumu izah etmeniz gerekecek ve bu da sizin doğru iletişim kurmanızla mümkün olacaktır.

Becerisi ve iletişimi yüksek insanların sadece motorlu kuryelerde değil tüm işlerde çalışma olasılığı yüksektir. Eğer yapılacak işi benimsiyorsanız ve arkanızdan olumlu şeyler söyletiyorsanız bu artık basamakları çıkacağınız anlamına gelmektedir. Motorlu kurye arayan birçok firmanın aradığı kilit noktalar bunlardır. Bir insan aranılan niteliklerin hepsine sahip olmayabilir fakat yapılan işin gereğini yerine getirecek izlenim vermek önemlidir.

Bu şartları sağlayamamışsanız, henüz başındaysanız yolları katetmeye başlıyorsunuz demektir. Kurslara gidip gerekli olan ehliyet alınabilir, şubenin çalıştığı yerlere gide gele bulunduğunuz yerleri ezberleyebilirsiniz. Hala iletişim yönünden eksikseniz her şeyden önce bunu tamamlamanız gerekir.  Çünkü diğerlerinin aksine çalışarak veya ezberlenerek olacak şey değil.  İş hayatının beklediği motorlu kurye olmanın tüm kolaylığı aslında budur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*