Kosgeb Kredi Alanların Yorumları

kosgeb kredi hesabı, kosgebten hibe alma, kosgebden kredi alma

İşinin patronu olmak isteyen, kendine yeni bir kapı, yeni bir macera, yeni bir gelir sağlamayı arzulayan şahısların, bu düşüncelerini yaşama yansıtmak için yalnızca arzulamaları yetmeyecek bundan daha fazlası gerekecektir. Tabi ki ne olursa olsun bir işte güzel sonuçlar almak için öncelikle arzulamak, projeler çizmek, emek vermek gerekli olacaktır. Ama her işin olduğu gibi bu planlarında maddi bir getirisi olacaktır. Maalesef ihtiyaç olan miktarda maddi birikiminiz bulunmuyorsa bu tasarladığınız tasarımlar, düşünceler hayallerden başka bir seviyeye geçemez. Tamda bu evrede, sizin gibi yeni girişimcilerin ilk baş kendine daha kapsamlı bakarsak da ülke ekonomisine katkı sağlaması bakımından devlet eli ile verilmiş destek kredileri sizin yüklerinizi sırtlamakta geri durmamaktadır. Girişimcilerin tasarladığı projeler için devletin verdiği desteğe hibe denir. Daha önce hayvancılık sektöründe çok yüksek miktarda hibe ve kredi verildi. 6 Milyon TL’ye kadar kredi ve hibe verilebilir.kosgeb kredi hesabı, kosgebten hibe alma, kosgebden kredi alma

Devlet Destekli Kosgeb Kredi

Devlet destekli kosgeb kredi başvurarak hayallerinizi gerçekleştirebilir, iş sahibi olabilirsiniz. İstediğiniz sektörde kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ama Kosgeb genelde ihracat işlemelerini desteklemektedir. Yaptığınız proje ile kosgeb’e başvurarak sizlerde mesleğinizi yapabilirsiniz. Devlet destekli krediler 30.000 TL den başlamaktadır. Eğer bir işletmeniz varsa bu işletmeyi geliştirmek istiyorsanız devlet size 100.000 TL veriyor. Kosgebin diğer amacı ekonomiyi güçlendirmektir. Ne kadar rekabet olursa kalite o kadar yükselir. Türkiye’de belediyeler, sivil toplum kuruluşlarına ve girişimci insanlara verilen hibe krediler günümüzde her gün artmaktadır.

Kosgeb Krediler

Kosgeb çeşitli sezonlarda KOBİ’lere yönelik destekler sağlamak amaçlı kredi programları düzenlemektedir. Bankalar KOBİ destek kredilerine aracılık ederler. Kredi programlarının içeriği ve koşulları konularına göre değişiklik gösterebilir. Kosgeb tarafından destek alan sektörlere 30.000 TL karşılıksız, geri ödemesiz hibe, 70.000 TL sıfır faizli geri ödemeli hibe krediler verilmektedir.  70 saat süren bu eğitim sonunda size sertifika verilir. Daha sonra sertifika ve yapacağınız işin projesini alarak kosgeb’e başvurabilirsiniz. İncelenmesi sonucunda destek çıkar ise diğer işlemlere başlanır. Eğer ki çıkmazsa sizi projeniz hakkında bilgilendirirler ve geliştirilmesi gerekenleri söyleyip tekrar düzenledikten sonra Kosgeb’e yine başvurabilirsiniz. Kosgeb erkeklerde %70, bayanlarda %90 oranında destek sağlar. Kosgeb yurt dışı gezilerini, fuar araştırmaları vb. gibi giderleri %50’sini, Reklam amacı giderlerin %50’sini, iş yerinde çalışan 4 yıllık üniversite mezunu çalışanının maaşının %50’sini 20 ay boyunca karşılıyor. Bu miktar 1000 TL kadar olabiliyor. Kosgeb tarafından verilen sıfır faizli kredi 2 yıl sonra ödenmeye başlar ve 8 eşit taksit ile 3 ay da bir ödenir. Kosgeb hibe kredi ve diğer destekler 3 yıl süredir. Bu destek 3 yılda bir revize edilir. 3 yılsonunda girişimci tekrar kosgeb’e başvuru yapabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*