Kulüp Dizisi

kulüp dizisi, kulüp dizisi konusu, kulüp dizisi oyuncuları

Türk yapımı dizi ve filmler Netflix’te yayınlanmaya devam ediyor. Bu işlerin en sonuncusu da Kulüp oldu. Dizi yayınlandığı günden itibaren oldukça beğenildi ve övgüleri toplamaya başladı. Hatta birçok kişi dizinin 2.sezonun ne zaman geleceğini sorsa da bu konu hakkında henüz bir gelişme yok. Fakat birçok kişiye göre 2.sezon 2022’nin başlarında yine Netflix’te gösterime girecek. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor ve her bölüm yaklaşık 1 saat.

İstanbul’da çekilen dizinin oyuncu kadrosunda Gökçe Bahadır, Fırat Tanış, Barış Arduç, Salih Bademci, Metin Akdülger, Asude Kelebek gibi isimler yer alıyor. Aysin Akbulut, Necati Şahin ve Rana Denizer dizinin senaryosunu ele alırken Seren Yüce ve Zeynep Günay Tan da yönetmen koltuğuna oturdu.kulüp dizisi, kulüp dizisi konusu, kulüp dizisi oyuncuları

Kulüp Dizisinin Konusu

Dizi dönem dizisi ve 1950’lerin İstanbul’unda geçiyor. Özellikle dönem dizisi sevenler için oldukça başarılı bir proje olduğunu söylemek mümkün. Çünkü hem mekanların tasarımı olsun hem de kostüm tercihleri olsun oldukça özenilmiş bir proje olduğunu zaten belli eden detaylar.

Konusuna gelecek olursak da baş karakterimiz Matilda eski bir mahkumdur. O dönemin en ünlü gece kulübünde çalışmaktadır. Matilda’nın bu hayattaki en büyük arzusu arasının bozuk olduğu kızıyla arasını düzeltmek ve onu korumaktır. Matilda’nın kızı Raşel’in annesinin varlığından annesi hapishaneden çıkana kadar haberi dahi yoktur. Bu sebeple de Matilda’nın kızıyla sağlıklı bir iletişim kurma çabası da oldukça zorlu olacaktır. Aynı zamanda Matilda kızını Fıstık İsmet’ten de uzak tutmaya çalışacaktır.

Tüm bunların yanı sıra Matilda gece kulübündeki patronu, yöneticisi ve sanatçısının da kibir kokan üstten tavırlarıyla da mücadele etmektedir. Yani dizimizin başrolü olan Matilda ki Matilda’yı da Gökçe Bahadır canlandırıyor oldukça zorlu bir hayatı vardır.

Matilda’nın aynı zamanda oldukça farklı bir havası bulunmaktadır. O gelene kadar gece kulübü çalışanlara göre bir cehennemden farksızdır. Fakat onun gelişiyle birlikte gece kulübü de çalışılabilir bir hale gelmeye başlamıştır. 1955 yılında geçen dizinin o dönemi yansıtma konusunda oldukça başarılı olduğunu söylemek de mümkündür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*