Liposuction Riskli Bir Operasyon Mudur?

liposuction yapımı, liposuction riskleri, liposuction operasyonu

Liposuction, daha önce sürekli olarak spor yapmış ya da diyet uygulamış fakat buna rağmen belli başlı bölgelerdeki yağlarından kurtulamamış olan kişiler için ideal bir operasyondur. Bu operasyonun amacı yağları direk olarak almak ve bölgeyi daha ince göstermektedir.

 Fazla yağlı olan ve eritilemeyen her vücut bölgesi için uygun olan liposuction, Bahçelievler liposuction merkezleri aracılığı ile kolaylıkla yaptırılabilecektir. Daha çok kadınların yöneldiği operasyon erkekler için de uygundur. Bu operasyonla ilgili kadın erkek herkesin merak ettiği ortak nokta riskli olup olmadığıdır. Liposuction, çok büyük riskleri olan bir estetik operasyon değildir. Yalnızca bazı komplikasyonların oluşabilme ihtimali bulunmaktadır. Bunlarda doktor önerileri dikkate alındığı müddetçe oluşmayacak ve kişi rahat bir iyileşme süreci geçirecektir.liposuction yapımı, liposuction riskleri, liposuction  operasyonu

 Erken dönem komplikasyonları

 Bahçelievler liposuction merkezleri sayesinde yapılan bu uygulamanın erken dönemde oluşabilecek belli başlı komplikasyonları bulunmaktadır. Bu komplikasyonlardan ilki kanamadır. Operasyonun hemen sonrasında doğal ve sızıntı şeklinde olan kanamaların görülmesi son derece normalidir. Fakat bu kanamalar fazla ise ve durmuyorsa operasyonu uygulayan doktora danışılmasında fayda görülmektedir. Bunun yanı sıra şişlik ve morluk görülmesi de mümkündür. Bu morlukların komplikasyon sayılması için aşırı miktarlarda olması gerekmektedir. Morluklar çok fazla is eve geçmiyorsa bir problemin varlığını işaret etmesi muhtemeldir. Bakırköy liposuction merkezleri aracılığı ile yapılan uygulamada görülebilecek bir diğer erken dönem komplikasyonu uyuşmadır. İlk gün uyuşma olması normal görülse de ilerleyen dönemlerde bu durumun geçmemesi bazı problemlerin açık işareti sayılmaktadır.

 Geç dönem komplikasyonları

 Komplikasyonlar yalnızca erken dönem için geçerli değildir. Bakırköy liposuction merkezleri sayesinde yapılan liposuction uygulamasından sonradan da bazı problemler yaşanabilmektedir. Bunlara en iyi örnek liposuction uygulamasının yapıldığı bölgede yaşanan düzensiz görünümdür. Girintili ve çıkıntılı bir görünüm ancak iyileşme tamamlandıktan sonra ortaya çıkacaktır. Bu ve bunun gibi tüm komplikasyonların oluşma ihtimali son derece düşüktür. Operasyon doğru kişi tarafında doğru koşularda yapıldığı müddetçe herhangi bir problem yaşanmayacak ve iyileşme tamamlandığında ince ve yağsız bir vücut görünümü elde edilecektir.

 Operasyon sonrası dönem

 Operasyon sonrası dönem denince akla gelen ilk şey korsedir. Liposuction vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilen bir operasyondur. Operasyon hangi bölgeye uygulanırsa uygulansın o bölgesi için özel olarak tasarlanmış sık korselerden takılmalıdır. Bu korselerin takılması son derece önemlidir. Korsenin ne kadar süre ile takılacağı kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama 1 ay kadar takıldığı bilinmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*