Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

meme büyütme operasyonu, meme büyütme işlemi

Göğüs büyütmede ilk kullanılabilir seçenek silikon protezdir. Fakat kişinin kendi yap dokusu ilerde yapılabilir. Silikon maddesi insan vücudu ile çok uyumlu olan bir maddedir. Göğüs ameliyatından sonra göğüste kalan izleri birçok kişi önemsemese de bu ameliyat koltuk altından endoskopik göğüs büyütmede yapılabilir.  Peki, meme büyütme nasıl yapılır. Yani ameliyat nasıl gerçekleşir.meme büyütme operasyonu, meme büyütme işlemi

Ameliyat nasıl yapılır

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleşir ve ameliyatla aynı gün ve ya ertesi gün eve dönülebilir. Ameliyattan 1 sonraki gün duş alınabilir. Ameliyat yapıldıktan ilk hafta göğüsler biraz şiş olabilir kısa süre içinde yumuşak ve eski haline dönerler. Doğru teknikle yapılmış olan ameliyatla süt kanalları hasar görmez ve meme hissi korunmuş olur. Son nesil olan protezler uzun süre sorunsuz bir şekilde kalacağı görülmektedir.

Göğüs büyütme şu durumlarda yapılabilir

  • Göğüslerini küçük bulan kadınlarda estetik nedenlerden dolayı
  • Hamilelik sonrasında küçülen göğüslerin boyutunu düzeltmek için
  • Farklı boyutlarda olan göğüsleri eşitlemek için
  • Meme kanseri ameliyatından daha sonra meme rekonstrüksiyonu amacı için göğüs büyütme ameliyatı yapılabilir.

Estetik göğüs büyütme ameliyatından sonra kesilen yerde bir müddet hissizlik olması normal bir durumdur. Bu his kaybı genelde zamanla kaybolmaktadır fakat kalıcı olduğu bayanlarda vardır. Meme protezlerinin üreme, süt verme ve hamileliğini etkilediğine dair henüz bir kanıt yoktur. Umarım meme büyütme nasıl yapılır sorusunun cevabını verebilmişimdir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*