Morluklara Doğal Çözüm

morluklara doğal yollardan çözüm, doğal yoldan morluk geçirme, morluklar nasıl geçer

Morluklar, vücudun belirli bölgelerindeki küçük kan damarlarının yırtılmasından kaynaklanabilir. Darbe nedeniyle morarma da oluşabilir. Ama aynı zamanda ne kadar sert vurduğunuza da bağlı çünkü tıbbi muayeneye ihtiyacınız olabilir. Sadece cilt altındaki bölgeyi kaplayabilir veya kaslara kadar inebilir ve en kötü durumda kemiklere kadar inebilir, bu yüzden ağrı çok şiddetli ise doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bazı morluklar, en zor ve şiddetli morluk türü olan su toplar, iyileşmesi çok zordur ve uzun zaman alır. Bu yazımızda morluk için doğal çözümler hakkında bildiğimiz yöntemleri sizlerle paylaşacağız. Şimdi size evde yapabileceğiniz, en etkili ve basit yöntemlerle morluklardan kolayca kurtulabileceğiniz bazı formüller yazacağım, emin olun dikkatli, dikkatli ve düzenli kullanımda çok işinize yarayacaktır.morluklara doğal yollardan çözüm, doğal yoldan morluk geçirme, morluklar nasıl geçer

Çürükler için doğal çözümler

Aloe Vera

Bire bir hücre yenilenmesini destekler ve cildiniz için çok güzel güzellik faydaları vardır. Aloe vera jelini mor bölgeye sürmek istiyorsanız buzdolabına koyun ve tamamen soğuduktan sonra uygulayın veya jeli doğrudan emilene kadar morluk olan bölgeye uygulayın, doğrudan masaj yapın. Bunu günde en az iki üç defa tekrarlayın. En iyi sonucu alana kadar devam edebilirsiniz.

Maydanoz

Maydanozu sapları ile birlikte morarmış bölgeye uyacak şekilde alın ve iyice doğrayın.

Ancak bunu günde üç veya dört kez yapın, düzenli aralıklarla sonuç alana kadar devam edebilirsiniz.

Soğan

Yay, morluklar için gerekli kan akışını hızlandırır.

Soğanı doğrayın ve suyu iyice akana kadar bir beze sarın (çok sıkı sarmayın, bez ince olsun), çok fazla sıkmadan top şekli verin ve morlukların üzerinden suyun akması için gezdirin. ardından soğanı bezin etrafına sarın, 20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.Günde iki kez durulayın. Sonuç alana kadar devam edebilirsiniz.

Patates

Hücreleri sağlıklı tutar ve yeniler. Patatesleri rendeleyin, bir bezin içine koyun ve rendenin suyuyla bezin üzerine koyun ve bezi fazla sıkmadan bezin üzerine sarın. 30 dakika bekletin, ardından ılık suyla yıkayın. Bunu günde dört kez yaparsanız en iyisi olacaktır. Sonuç alana kadar devam edebilirsiniz.

Tuz

Enflamasyonu ve ağrıyı hafifleten hücredeki sıvıları emebilir. kaya tuzu öneririm; Kaya tuzu kullanacaksanız üzerine biraz su dökün ama fazla ıslatmayın, bezle sıkmadan bezle sarın ve bezle sarın, 5 dakika bekletin. Bu iyotlu tuz ise veya öğütülmüş kaya tuzunuz yani toz halinde ise su ile sulamayın sadece çürüğün üzerine sürün ve 10 dakika bekletin. Hemen sonuç vermeyebilir, ancak zamanla ağrı ve iltihabı hafifletebilir.

elma sirkesi

Yaralanma bölgesinde kan dolaşımını uyarır. Elma sirkesini bir pamuğa veya tülbent üzerine dökün ve yaraya masaj yapın, yaklaşık 10 dakika devam edin, bunu günde iki kez yapabilirsiniz.

Sarımsak

Antioksidan özellikleri ile bilinen sarımsağın faydaları saymakla bitmez.

Taze soğanları bir havanda doğrayın, ezilmiş sarımsak ve suyunu morluk ve morlukların üzerine sürün ve bir süre bekletin. Bu, dokuların daha hızlı yenilenmesine yardımcı olacaktır. Şiddetli ağrınız varsa, çiğ sarımsak yemek ağrıyı biraz hafifletmeye yardımcı olabilir.

Arnika

Bunun yaralanmalardan sonra kullanılan ilk bitki olduğunu söyleyebiliriz. Ağrı, darbe sonrası şişlik, burkulma, morluk gibi birçok şikayet için faydalıdır. Bu bir bitkidir; Arnika merhemleri, yağları ve jelleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Hangi ürüne sahip olursanız olun (jel, merhem veya yağ), mor bölgeye dikkatlice uygulayın ve günde iki kez kullanın. Mükemmel sonuçlar gösterir. Morluk kaybolana kadar uygulanabilir.

buz

Şekildeki yaranın üzerine doğrudan buz bastırmayın, bir beze sarın ve ardından yaraya bastırmadan bırakın, bu en hızlı ve en ucuz yoldur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*