Mutlaka Görmeniz Gereken Ferace Modelleri

tesettür ferace modelleri, tesettürlü bayan feraceleri

Tesettürlü hanımlar tarafından her geçen gün daha fazla tercih edilen feraceler, üreticilerin dikkatini çekmiş olmalı ki, ferace çeşitlerinde yelpaze olarak bir büyüme mevcut. Gerek üzerinde bulunan detaylar olarak gerekse renk ve beden olarak gelişmekte olan feraceler önümüzdeki senelerde tesettürlü bayanların tek tercihi olabilir.tesettür ferace modelleri, tesettürlü bayan feraceleri

Günlük yaşantıda giyilebilir feraceler;

En çok tercih edilen modeller günlük yaşantıda rahatlıkla giyilebilir feraceler olduğunu belirtmeliyiz. Görünüm itibari ile sade, cep detayı bulunduran, koyu renklerde bir ferace her an giyilebilir. Ayrıca bu modellerde tek renk ve çift renk seçenekleri ile ruhunuzu yansıtma fırsatı da bulabiliyorsunuz. Çift renkte siyahın yanına sarı, mor, bordo gibi renkler konulan feraceler günümüzde mevcuttur.

Kapşonlu pardesü modeller;

Bu ferace modelleri de günlük hayatta giyilebilir fakat dıştan görünümü itibari ile pardesü olarak kullanılabilmektedir. Havaların tam soğumadığı, bahar havasının yaşandığı günlerde ağır ve kalın pardesüyü giymek hanımlara tam bir eziyet. Hafif, şık ve tesettürün gereğini yerine getiren ferace çeşitleri ile sizler de bu eziyetten kurtulabilirsiniz. Bahsi edilen feraceler yumuşak ve hafif kumaşlardan elde edilir. Böylece hanımlar rahat ederler. Dilerseniz düğme dilerseniz fermuar ile örtebileceğiniz, genellikle kapşonlu feraceler sizi hem soğuktan koruyacak, hem de yağmurdan.

Kış mevsimine uygun ferace pardesüler;

Hemen belirtmeliyiz ki bahsi geçen feracelerin kış mevsimlerinde giyilmek üzere üretilenleri de var. Kış soğuğu çökmeden önce giyilebilecek feraceler genellikle ipek gibi yumuşak ve ince kumaşlardan üretiliyordu. Kış mevsiminde giyilmek üzere üretilen ferace modelleri ise yünden yapılıyor. Kapşonlu modelleri tercih etmeniz durumunda feracenin yün kumaşı sizi soğuktan korunmuş olacak, kapşonu da kardan korumuş olacak.

Özel günlerde giyilecek feraceler;

Hanımların yeni yeni keşfettiği modeller aslında bu feraceler. Üzerinde birçok işleme ve detaya yer verilen bu feraceler genellikle petrol, haki, camel gibi ihtişamlı renklerden üretiliyor. Yaka tipi olarak hakim yaka ve bisiklet yaka revaçta olmakla beraber, feracenin üzerinde kullanacağınız başörtüsü veyahut şalın modeli ve rengi de önemli elbette. Özel günlerde rahatlıkla giyebileceğiniz bu modellere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*