Öğle molalarında nasıl zaman geçirmeliyim?

öğle molalarını değerlendirme, çalışırken öğle molalarını değerlendirme

Öğle molaları, çalışanların zaman aldıkları, dinlendikleri, iş stresinden uzaklaştıkları, yemek yedikleri ve dikkatlerini dağıttıkları bir dönemdir. Verimli bir mola vermek çok önemlidir. Aslında akşama kadar öğle yemeği molaları verecek olan fazla mesai için bir hazırlıktır. Öğleden sonra çalışmanın verimliliği, doğru ve mantıklı karar verme, sürekli iş yoğunluğu ve dinç olma yolu öğle yemeğinin rahatlatıcı, rahatlatıcı ve stres giderici bir değerlendirmesidir. Öğle molasının birkaç maddeyle nasıl değerlendirileceğini açıklayalım.öğle molalarını değerlendirme, çalışırken öğle molalarını değerlendirme

Çalışma ortamınız ofis veya işyeri için uygunsa, biraz uyuyabilirsiniz. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmaya göre, uykunun geri kalanının çok yüksek olduğu belirlendi. Aslında, bu öğleden sonra yoğun çalışan önemli insanların uyuduğu bilinmektedir.

İş ortamınızda başınızı sessizce dinleyebileceğiniz ve kendinizi rahatlatabileceğiniz bir ortam varsa, kendinizi iş hayatının stresli ortamından çıkararak öğle arasında kendinizi değerlendirebilirsiniz.

Bilgisayarda sürekli çalışıyorsanız veya işinizin bir gereği olarak oturuyorsanız, öğle molaları sırasında fiziksel egzersizler açmak, hareketleri germek, dışarı çıkmak ve küçük bir ölçekte yürümek eklemleri fiziksel ve ruhsal olarak açmanızı sağlar. Bu yürüyüş için, çay içerken veya yemek yerken, yakındaki yerler yerine daha uzak yerler tercih edilebilir.

Öğle veya çay için dışarı çıkabilirsiniz. Şirketten çıkmak, psikolojik olarak rahatlamanıza ve iş arkadaşlarınızla veya diğer insanlarla çalışmanın stresinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kitap okuma alışkanlığınız varsa, öğlen arasında bir kitap okuyarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Kitap okumak insanları çevrenizden alıp farklı alemlere götürebilir. Akıcı bir roman veya hikaye okuyorsanız, maceraya bile giremezsiniz ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Bu şekilde, işin stresinden uzaklaşabilir ve rahatlayabilirsiniz.

Size veya iş ortamınıza uygun öğle yemeği molasını değerlendirmenin bir veya daha fazla yolunu deneyebilirsiniz. Böylece, iş hayatınızda öğlen ve akşam arasında yapılan iş sizin için bir angarya olmayacak ve hoş bir iş haline gelecektir. Ayrıca verimliliğinizin arttığını göreceksiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*