Otomobil Boya Koruma Fiyatları 2020

Otomobil Boya Koruma Fiyatları 2020

Otomobillerin zaman içerisinde ve dış etkenlere bağlı olarak dış yüzeylerinde deformelerin ve özellikle renklerde bozulmaların meydana geldiği görülmektedir.

Gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkan yeni uygulamalar sayesinde özel maddeleri kullanılmasıyla otomobillere boya koruma uygulaması yapılabilmektedir. Son zamanlarda araç bakım alanında hizmet veren firmaların sayısında artışın yaşanması da bu tarz uygulamalara ilgi gösterildiğini ortaya koymaktadır.Araba boya koruma , Boya koruma , Araç koruma

Uygulamayı yaptıran araç sahiplerinin internet üzerinden paylaştıkları yorumlardan da anlaşılacağı üzere birçok kişi boya koruma uygulamasından memnun kalmaktadır.

Ülkemizin birçok noktasında hizmet vermeye başlayan merkezlerde profesyonel olarak yapılan uygulamalarla boya koruması yapılarak araçların dış yüzeyleri uzun bir süre koruma altına alınmaktadır.

Boya Koruma Faydalı Mı?
Boya koruma uygulamasında temel olarak aracın rengi koruma altına alınır. Günümüzde yaygın olarak yaptırılan pasta, cila ve boya yenileme işlemlerinden sonra araç yüzeyi üzerinde gözenekler kalmaktadır. Boya koruma uygulamasıyla birlikte gözenekler tamamen kapatılmakta ve araç dış yüzeyinin çevresel etmenlere karşı direnci artırılır.

Boya Koruma Yapılan Araç Çizilir Mi?
Boya koruma aracın çizilmesini önlemez. Örnek vermek gerekirse özellikle yaz günlerde kuşlardan kalan kalıntılar kısa sürede aracın boyasına ciddi zararlar verebilirken boya koruma yapılan bir aracın yüzeyinde yaklaşık 24 saatlik bir direnç sağlanabilmektedir.

Boya Koruma Fiyatları
Ülkemizin önde gelen araç bakım merkezlerinden alınan fiyatlara göre boya koruma uygulaması fiyatları küçük sınıf araçlar için 175 TL’den başlayıp 720 TL civarına kadar yükselebilmektedir. Kullanılan malzemeler ve uygulama teknikleri fiyatı direk olarak etkilemektedir.

Büyük sınıf araçlar için ise fiyat aralığı 200 TL ile 790 TL arasında olup SUV ve daha büyük araçlar için ise 225 TL ile 905 TL arasında değişmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*